ייצוג של עו"ד גירושין

משפטי גירושין טומנים בחובם מספר אתגרים: הראשון, האתגר הרגשי הכרוך בתביעת בן זוג שעד לא מכבר היה הפרטנר שלנו. האדם שאהבנו ועמו התגוררנו במקום הבטוח – המרחב הביתי שלנו. משפחות רבות גם גדלו וכעת גם יש לנו ילדים משותפים. האתגר השני הוא השינויים הצפויים לנו בהיבט הכלכלי: שינויים בדיור (כאשר אחד מבני הזוג לפחות עוזב את הדירה המשותפת), שינויים בתשלומי החשבונות שהופכים לכפולים כאשר מגורי הזוג מתפצלים לשתי דירות ואפילו בדרך ההתנהלות הכספית. במרבית המשפחות חשבונות הבנק היו משותפים ואחד מבני הזוג היה אחראי במרבית המקרים על תשלום החשבונות. 

לצד כל אלה נוסף הליך הגירושין עצמו. לרוב, אין מדובר בגירושין בהסכמה אלא כל בן זוג מעוניין למקסם את כמות המשאבים שתישאר ברשותו, לקבל את החזקה על הילדים ולשלם מזונות נמוכים ככל הניתן לבן הזוג שהוגדר כ"משמורן". תהליך זה מלווה בשירותיו של עו"ד גירושין נפרד לכל אחד משני הצדדים המתגרשים. במאמר זה נדון בעיקר בשירותים הניתנים על ידי עורך דין זה, בעלות שלהם ובשינויי החקיקה בשנים האחרונות בתחום.

ייעוץ ראשוני

תהליכי גירושין ניתן לבצע בבית המשפט האזרחי או ברבנות. רבות נכתב על ההבדלים בין שתי הערכאות ולכן לא נרחיב עליהם במאמר זה. כל תהליך גירושין בשיתוף עו"ד מתחיל בפגישת יעוץ ראשונית עם הלקוח. בפגישה זו נידונים הנושאים העומדים במחלוקת כמו: מזונות, מדור, רכוש משותף, משמורות הילדים ונושאים נוספים. העלות של פגישה כזו יכולה לנוע בטווח מחירים של חמש מאות שקלים ועד אלפיים שקלים בהתאם למורכבות התיק הצפוי. עלות זו תתקזז בדרך כלל מעלות ההליך המשפטי במידה והלקוח יבחר להמשיך לעבוד עם עו"ד גירושין זה או עם נציגי משרדו.

הליך הגירושין עצמו

לאחר הייעוץ הראשוני עורך הדין מסייע לתכנן את שלושת התביעות המוגשות כל אחת בנפרד: תביעה למשמורות והסדרי ראייה, תביעה למזונות (הנגזרת מהסדרי המשמורת) ותביעה לחלוקת הרכוש המשותף. בדרך כלל הליך משפטי זה יכול לנוע בין מספר עשרות אלפי שקלים לכל תביעה ועד למאות אלפים במקרה שכמות הרכוש גדולה ויהיה מדובר בהליך מורכב וארוך יותר.

לאחר התחלת ההליך המשפטי, עשוי בית המשפט לזמן את בני הזוג לדיונים נוספים. ככל שההליך יתארך יותר כך גם הליווי של עורך הדין המטפל ידרוש שעות הכנה וייצוג רבות יותר. במקרה זה יתכן ותתווסף עלות נוספת לדיונים עצמם.

שינויים עדכניים בהליך הגירושין

כיום, החוק מחייב בני זוג המעוניינים לפתוח בהליך גירושין לנסות ולבצע תהליך של גישור גירושין על ידי מגשר מקצועי. תהליך זה נועד לנסות ולפתור את המחלוקות בין בני הזוג עוד לפני הגעתם לבית המשפט. למרבה הצער, פגישות רבות עם המגשר לפני התחלת ההליך המשפטי אינן מסייעות בהכרח להגיע להסכם הגירושין. התהליך מתארך יותר ובסופו של יום – שני בני הזוג נאלצים לשכור עו"ד שייצג כל אחד מהם ולהמשיך בהליך המשפטי.

חשוב לדעת, כי כבר במהלך תהליך הגישור ניתן להסתייע בשירותי עו"ד גירושין על מנת לגבש עמו את האסטרטגיה לקבל את המירב מהליך הגישור. לדוגמה: אם אינכם מוכנים לוותר על משמורת ראשית של הילדים או על הדירה בה אתם מתגוררים כיום, חשוב להבין איך להציג את הנושא? כך שלא יפתח לדיון במהלך הגישור. 

לסיכום, ייצוג של עו"ד גירושין מסייע לכל אחד מבני הזוג לגלות מה זכויותיו וכיצד יוכל לממשם בבית המשפט? עוד במהלך גישור הגירושין ניתן להתחיל להבהיר לצד השני את הנושאים שעליהם אינכם מעוניינים להתפשר ולקבל סיוע מהותי בשמירה על רכושכם. לאורך השנים שלאחר המשפט, כאשר הסכם הגירושין בידכם, תבינו אף יותר את המשמעות הרבה שהייתה לבחירת העו"ד הנכון לייצוגכם. 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.