דיון מיוחד מתקיים היום במליאת הכנסת. את מסגרת הנאומים ניצלה חברת הכנסת כדי למתוח ביקורת על המשטרה בעניין תקרית הירי של הצעיר ממוצא אמש בקריית חיים.

"אני לא חושבת שיש בן אדם אחד שלא מבין אפילו אם לא אומר זאת מפורשות- בסתר ליבו, שאם סלומון טקה לא היה צעיר כהה עור ממוצא אתיופי הוא היה חי היום" אמרה .

"צריך להיות או עיוור או אכזר כדי לא להכיר בכך שכל תרחיש שאנו שומעים מאז אמש, כולל התרחיש המקל ביותר שנשמע מפי השוטר, כל תרחיש כזה היה מסתיים אחרת לו לסלומון היה עור לבן. אלה הדברים ואין שום דרך לעגל את הפינה הזו עם כמה שקשה לומר זאת ולשמוע זאת" גינתה יחימוביץ' והדגישה כי כוונתה היא לא לנגח את משטרת ישראל אלא את 'מחלת' הגזענות: "אני מגנה כאן רבות על משטרת ישראל. אני חושבת ששוטרי משטרת ישראל עושים עבודה קשה ומורכבת. ואין לי שום עניין לנגח את המשטרה אבל מעבר לתחקיר ומעבר למיצוי הדין המשטרה חייבת, מוכרחה, מצווה להילחם בכל הכח בפרופיילינג הזה שבו במדינת ישראל שרוב האזרחים בה הם שחומים, לא ייתכן שככל שעורו של אדם כהה יותר כך הוא חשוד יותר".

יחימוביץ' חתמה את נאומה ואמרה: "נער צעיר שרואה ברחוב שוטר צריך להרגיש תחושת ביטחון ולא פחד מוות. יהי זכרו של סלומון ברוך".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.