"רה״מ נתניהו יכנס בקרוב את הגורמים הביטחוניים הרלבנטיים, ישמע את עמדתם ולאחר מכן יקבל החלטה. עד אז, אין שינוי במדיניות", זהו נוסח ההודעה שהפיצה אמש (ג') לשכת ראש הממשלה לאחר הפרסומים לפיהם המשטרה ממליצה להסיר את האיסור שהוטל על הח"כים לעלות להר הבית.

הפטריוטים דנים באפשרות שיחודשו ביקורי ח"כים בהר הבית

על פי הפרסומים, אחרי שנה בה לחברי כנסת אסור היה לעלות להר הבית, המשטרה שינתה את דעתה והחליטה לאפשר ביקורי ח"כים בהר, כך לפי דיווח חדשות ערוץ 2.

יוזמת המשטרה נסמכת על מסמך שהעביר מפקד משטרת ירושלים למפכ"ל המשטרה  ולשר לביטחון פנים בו נאמר שאין מניעה לחדש את אפשרות העליה להר הבית של חברי הכנסת היהודים והערבים.

עליה תחת הגבלים

אפשרות העליה לחברי הכנסת תתחדש לפי המסמך תחת הגבלים. התנאים לעלייה להר קובעים כי על חבר כנסת שירצה לעלות להר תהיה התחייבות להודעה ותיאום מראש עם המשטרה וגורמי הביטחון, שעות ביקורו בהר יוגבלו, לא יתלוו לחבר הכנסת מאבטחים ולא ליווי תקשורתי ועל חבר הכנסת להתחייב כי לא ישא נאומים בהר.

נכון לשעה זו, מפכ"ל המשטרה רוני אלשייך תומך בממצאי המסמך, אך ההחלטה תהיה החלטה מדינית שעומדת לפתחם של השר לבטחון פנים גלעד ארדן וראש הממשלה בנימין נתניהו שיצטרכו לקבל את ההחלטה.

ח"כ יהודה גליק שנודע בפעילותו למען נוכחות יהודית בהר הבית צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ברוך הטוב והמטיב, קורא לראש הממשלה וליו"ר הכנסת לאמץ את ההמלצה"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.