הבנייה לגובה תפסה מקום מרכזי בחיינו ואיתה גם משרדים וחללי עבודה רבים שממוקמים בעיר. אומנם יש הרבה יתרונות לבנייה מסוג זה כגון ניצול מרחב ומיקום מרכזי אך עם זאת מפני שמדובר על ערים, שילוב הטבע נשכח מעט וקשה למצוא הרבה מקומות בהם ניתן לראות גינות מטופחות ויפות.

כתוצאה מכך, צמחה תעשייה שלמה שמטרתה לבנות קירות ירוקים במשרדים ולייצר אווירה אסתטית ונעימה שכוללת צמחייה טבעית. מדובר על קיר ירוק אנכי, מלא צמחים ובעל תשתיות גינון מתקדמות שמשנה את כל הנוף המשרדי.

מה כדאי לדעת על גינון ורטיקלי?

חברת "דקורם" משלבת מוס בגינות האנכיות. המוס הוא בעצם תרכובת משולבת של אצה מסוימת ופטרייה ולרוב הוא גדל באזורים כגון סקנדינביה, היכן שהאוויר נקי במיוחד ומאפשר צמיחה טבעית וחזקה במיוחד.

למוס יש תכונות ייחודיות שהופכות אותו למתאימות באופן מוחלט לסביבה עירונית. הצמח הצפוף מסוגל לספוג רעש ובכך ליצור סביבה שקטה יותר ובנוסף הוא סופח ריחות ורעלים בצורה יעילה, לכן כאשר מדובר על משרדים במרחב העירוני בהם יש המון זיהום אוויר, המוס מסוגל לספוח הרבה חלקיקים רעילים ולטהר באופן טבעי את האוויר שאנו נושמים.

אופן התחזוקה של גינה אנכית

חשוב לציין, המוס הינו חומר כל כך ייחודי ועמיד שעדיין נעשה בו שימוש לחיפוי קירות, מחיצות ודלתות ומכון התקנים הישראלי קבע שהצמח אידיאלי כנגד בעירה. לרוב, התקנת קירות ירוקים במשרדים צריכה להיות ללא חשיפה לשמש, ובנוסף יש לדאוג למצב קבוע של 40 אחוזי לחות בכל עת. ההתקנה של הגינה הינה זולה ביותר, עמידה ומחזיקה לטווח הארוך.

אופן התחזוקה הינו מינימלי, במיוחד ביחס לקיר ירוק בעל צמחים חיים שדורש טיפול כמעט על בסיס יומי. כאשר מדובר על קיר בו מותקן משטח מוס, יש לבצע בדיקה שנתית, ובעת הצורך לבצע החלפה של הבלאי שהצטבר.

אומנות הגינה האנכית

אנשים רבים תולים תמונות ויצירות אומנות למיניהם בכדי לבטא את ההיבט האומנותי שבהם. גינה אנכית, מתוחזקת היטב יכולה לשמש בדיוק לאותה מטרה ואם כל הצמחייה מסודרת ומאורגנת היטב בתוך מסגרת איכותית, תוך כדי התחשבות בקו העיצובי של החדר ניתן לראות הערכה רבה עבור אומנות.

כל האורחים שיגיעו לחדר ובו ישנם קירות ירוקים מטופחים, יתפלאו ישר ובאפשרותכם לשנות את הגינה בכל עת שתרצו ולעצב אותה כאוות נפשכם בהתחשב במצב הרוח שלכם והעדפות האישיות בניגוד לציורים.

גינות אשר מטפחים ומתחזקים באופן קבוע מהוות כנוף היפה ביותר בבית או במשרד והם מהוות כפריט דקורטיבי מדהים. אז אם החלטתם לשנות אווירה, ולרכוש קיר ירוק, היכנסו לאתר "דקורם" והתרשמו ממגוון הפרויקטים הנפלאים שביצענו עבור לקוחות במהלך השנים הרבות. באתר תוכלו גם לקבל את כל המידע הרלוונטי ולהחליט איזה סוג של קירות ירוקים תרצו לבנות בביתכם או במשרד.

המאמר נכתב על ידי משרד פרסום STG

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20