51% מהציבור סבורים כי ראש ממשלת ישראל נרדף על ידי התקשורת, כך עולה מסקר שפורסם במגזין "פירמה" של עיתון גלובס. הסקר בוצע לפני פרסום הפרטים החדשים על ראש הממשלה, אך ברור שבלשכת נתניהו יכולים להיות מעודדים מהנתונים הנחשפים בו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אוהד צווינברג
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אוהד צווינברג

הנבדקים נשאלו אם הם מסכימים עם האמירה "התקשורת הישראלית עוינת את בנימין נתניהו ורודפת אותו מסיבות לא ענייניות". 28% השיבו כי הם מאוד מסכימים עם האמירה, 23% מהנשאלים אמרו כי הם די מסכימים איתה, 30% לא הסכימו איתה נחרצות ו-19% לא מסכימים איתה כ"כ.

בנוסף, הסקר בדק את מידת ההסכמה עם האמירה לפי שיוך פוליטי. בקרב מצביעי ליכוד ההסכמה עולה ל-89%, בקרב נוטים להצביע למפלגות הימין 65%. בקרב מצביעי מרכז-שמאל ושמאל, לעומת זאת, מידת ההסכמה מתכווצת ל-4% בלבד.

הסקר בחן גם את תגובת הציבור לשתי המתקפות החריפות של ראש הממשלה על העיתונאים ורביב דרוקר. בשני המקרים, מרבית הציבור הרגיש כי הדברים היו חריפים מדי. 55% מהנשאלים השיבו כי הם מתנגדים לאמירות של נתניהו, לפיהן שני העיתונאים פועלים על מנת להדיחו. בקרב מצביעי ליכוד 81% הסכימו כי דיין ודרוקר מונעים משיקולים לא ענייניים. בקרב מצביעי ימין, 54% מהנשאלים בלבד הסכימו עם אמירות נתניהו, כשבקרב מצביעי שמאל רק 4% הזדהו עם אמירות נתניהו.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.