0:26 22/10/2017
מבזקים
דף הבית > אשת חיל > יותר דתיות מתגייסות: מאות תקני שירות לאומי לא אוישו

יותר דתיות מתגייסות: מאות תקני שירות לאומי לא אוישו

פחות ופחות בנות דתיות מתנדבות לשירות הלאומי במוסדות החינוך ובבני עקיבא, האם זה בגלל שהן מתגייסות לצה"ל? או מפני שהן מעדיפות לשרת במשרדי הממשלה?

עשרות תקנים של רכזות סניפים של תנועת 'בני עקיבא' טרם אוישו עבור השנה הבאה. כמו כן, לא אוישו מאות תפקידים של מדריכות במועדוניות לילדים ממשפחות מצוקה, סייעות לילדים אוטיסטים ותקני בנות שירות בבתי ספר לחינוך מיוחד. מנתוני הגיוס מתפרסמים היום ב'ידיעות אחרונות' עולה כי בשנת 2012 התגייסו למה"ל 1,538 בנות המוגדרות כדתיות ואילו ב- 2015 עלה מספרן ל- 2,260. על פי הערכה, רבות מהן נהגו בעבר לשרת בשירות הלאומי וזו הסיבה לכך שתקנים רבים נותרו מיותמים.

חיילות מתפללות בכותל. צילום: פלאש 90 Israeli soldiers pray for forgivness ( Selichot ), at the Western Wall in the Old City of Jerusalem, on August 29, 2013, prior to the upcoming Jewish holidays of Rosh Hashanah and Yom Kippur. 'Selichot" the prayer for forgiveness, is a prayer usually recited before dawn in the lead-up to the Rosh Hashana (New Years) and Yom Kippur (Day of Atonement) high holidays. Photo by Miriam Alster / FLASH90 *** Local Caption *** øàù äùðä ëåúì äëåúì äîòøáé ñìéçåú çééìåú çééìú
חיילות מתפללות בכותל. צילום: פלאש 90

רכזת שאחראית על עשרות בנות שירות לאומי באילת סיפרה לידיעות אחרונות כי: "בכל השנים האחרונות אילת הייתה בין המקומות שהיו מתמלאים הכי מהר. יש 27 תקני שירות לאומי בעיר, אבל לקראת השנה הבאה יש רק 12 מתנדבות", הסבירה. גורם נוסף העוסק בשיווק תפקידי בנות שירות עבור אחד מארגוני השירות הלאומי סיפר: "אם פעם לאירוע שהיינו עורכים היו מגיעות יותר מ- 1,000 בנות היום אנחנו מדברים כל 300- 400 בנות גג".

ראש רשות השירות הלאומי, שר-שלום ג'רבי אמר בתגובהל'ידידות אחרונות', כי המספרים הנמוכים אינם קשורים רק בעלייה במספר הדתיות שמתגייסות אלא גם בעובדה שכיום קיימים תקנים חדשים רבים עבורן בשב"כ, במוסד ובמשרדי הממשלה,"אם פעם הבנות הדתיות היו מתנדבות רק במקומות קלאסיים… היום גם האפשרויות החדשות פתוחות בפניהן, וזה בוודאי משפיע על המחסור..".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מניח תפילין

לוויה בשמחת תורה

חיה טוויל טסלר, שליחת חב"ד בארגנטינה, על שמחת התורה שעברה עליה ועל משפחתה, הכרת הטוב, והקשר לפרשת השבוע - פרשת נח