בעקבות הודעת מד"א, לפיה היא מתכוונת לסגור מחר (ה') תחנות הזנקה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בשל בעיות תקציביות, שלח יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני מכתב חריף למנכ"ל מד"א אלי בין, בו הוא מתריע בו לבטל את ההחלטה לאלתר, "אחרת", נכתב, "ננקוט בצעדים מרחיקי לכת שלא יועילו לאף אחד".

סגירת תחנות ההזנקה, מגיעה יומיים לאחר העברת 5.5 מיליון ש"ח על ידי ועדת הכספים למד"א שמטרתה, כפי שמופיע בהחלטת הממשלה – "תגבור תחנות ההזנקה ביהודה ושומרון". כל זאת, לאחר ישיבה של ראשי מועצת יש"ע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני כחודש, בה הועלה בפניו הצורך, אשר אושר בהחלטת ממשלה.

"אך נראה שכל זה לא מעניין אתכם", כותב אלחייני למנכ"ל מד"א, "מדי שנה אתם מנהלים מאבק תקציבי על גבם של המתיישבים ביהודה שומרון ובקעת הירדן. לא עוד. לא נשב בחיבוק ידיים, בזמן שאתם מאיימים בהפקרת חיי התושבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. לא נהיה שבויים שלכם".

בהמשך כותב אלחייני: "אתם לא עושים לנו טובה, לא ייתכן שביו"ש תדרשו כספים תוספתיים באזור מאותגר ביטחונית, זו חובתכם כפי שהיא באה לידי ביטוי באמנת האתיקה שלכם 'להעניק שירות חירום רפואי בלא להתנותו בתנאי כלשהוא כולל בתשלום מראש'. כיצד יכול להיות שהארגון הלאומי אשר אמון על הצלת חיי אדם בישראל מצמצם פעילות בשל תעוקות כספיות כאלה או אחרות. חוסר בתחנות עזרה ראשונה באזור רווי אירועים שכזה, עם תשתיות כבישים רעועות שמזמינות תאונות, ולקראת הסופה שבדרך, הוא סכנת חיים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.