נשיא אוניברסיטת חיפה פרופסור רון רובין שלח היום (שלישי) מכתב חריף ביותר לסטודנטים ולחברי הסגל באוניברסיטה, ובו הביע ביקורת על השלטון והודיע כי יתפטר מתפקידו כיו"ר איגוד ראשי האוניברסיטאות. רובין אומר שהחליט על הצעד בגלל "ניסיונות ההשתלטות על המדע בישראל" לטענתו, ובשל הצעד האחרון של השר אלקין לפטר את מ"מ מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה מיכל נוימן.

 

 

לטענת רובין, אלקין עושה צעדים שנועדו לשתק את את שומרי הסף האמונים על עתיד המדע בישראל. "מדובר בשורה של צעדים, שעל האחרון שבהם התבשרנו אתמול בלילה", כתב. "השר אלקין החליט להזיז מתפקידה, ללא נימוק, את מיכל נוימן, מ"מ מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה, קודש הקודשים שתפקידו להוות את החיץ הקריטי שבין פוליטיקה למדע".

כתב ערוץ 20 הלל ביטון- רוזן אומר כי  "ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל מוחזקת על ידי גברים, אשכנזים, שמאלנים. מקווה שהשר אלקין יעמוד על שתי רגליים אחוריות"

תנועת "אם תרצו" מברכת את החלטתו של פרופ' רון רובין להתפטר מתפקידו כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות:

"מדובר בגוף שאין לו זכות קיום הפועל מכספי מיסים שאף אחד לא הקצה לו, ואשר נאבק בכל כוחו נגד ההכרה באוניברסיטת אריאל ובהמשך נגד הקמתה של הפקולטה לרפואה באריאל.
כעת כשהלוט הוסר מן הגוף הפיקטיבי הזה, טוב עשה היו"ר שהחליט ללכת הביתה. אנו מקווים כי מעשה זה יעודד בכירים נוספים במערכת האקדמית הישראלית הסובלת מפוליטיזציה פוסט ציונית נוראה, ללכת בעקבותו כדי לאפשר לחופש הדעות, השוויון והפלורליזם לשוב אל כותלי האקדמיה. אנו מברכים את השר זאב אלקין על עמידתו האיתנה למען הסטודנטים ולמען כלל החברה הישראלית והמחשבה החופשית."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.