יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, התבטא היום (שישי) באופן ביקורתי כלפי מה שהוא רואה כ"פגיעה באנשים בעלי מוגבלויות", זאת בעקבות קמפיין 'הליכוד' המציג את מועמד מפלגת 'כחול לבן' כפרנואיד.

"אני מפציר במפלגות לשמור על שיח מכבד בתקופה זו, ולהימנע משימוש פומבי בביטויים פוגעניים כלפי קבוצות שונות בחברה הישראלית. כך בכלל, וכך ביחס לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות בפרט", כתב מלצר במסר שנשלח לכל המפלגות.

זוכה להגנה מהשופט מלצר. מועמד 'כחול לבן' בני גנץ. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

מלצר נתן כדוגמא את קמפיין הליכוד נגד מועמד 'כחול לבן', בני גנץ ואמר כי הקמפיין יוצא "מתוך מגמה לייצגו גם כמתמודד עם מחלת נפש". עוד ציין מלצר את שידור 'הליכוד טיוי', לגביו נטען שהמנחה אלירז שדה לעג למראהו של העיתונאי אמנון אברמוביץ', דבר אותו הכחיש שדה.

השופט מלצר, שלא התבטא באופן דומה אחרי קמפיינים של מפלגות אחרות הרומזים למוגבלויות כאלו ואחרות של יריביהן, הוסיף כי "אנשים עם מוגבלות מהווים חלק בלתי נפרד מהחברה בישראל. מדובר על 20% מהציבור, אשר זכאים על פי החקיקה בישראל ועל פי אמנת האו"ם בדבר זכויות אנשים עם מוגבלות, לשוויון ולהשתלבות בכל תחומי החיים. מדינת ישראל מחויבת לפעול לשוויונם, להסרת החסמים העומדים בפניהם ולמיגור העמדות השליליות. וודאי אסור להשתמש במוגבלות ככינוי גנאי", סיכם.

 אלון מליק

אלון מליק