ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24,קיימה את ישיבתה הראשונה,  בנוכחות יו"ר הכנסת יריב לוין, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, , שר הפנים אריה דרעי, מנכ"ל הכנסת סמי בקלש, מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס, מזכירת הכנסת ירדנה מלר הורוביץ, חברי הוועדה השתתפו בישיבה באמצעות היוועדות מרחוק.

יו"ר הכנסת יריב לוין אמר בפתח הישיבה כי "האירוע שאנו מקיימים היום, הוא אירוע טקסי. לצערי, אין זה האירוע הטקסי היחיד. גם הבחירות לכנסת הולכות והופכות לאירוע טקסי. מן טקס משונה שכזה, בו אנו, אזרחי ישראל, בוחרים את נציגינו לכנסת, רק כדי שאחרים יחליטו במקומם. אנו חיים במציאות של היפוך יוצרות, בשעה שריבונות העם נלקחה ממנו זה מכבר והוחלפה בהכרעה של קומץ שופטים"

ח"כ לוין המשיך ואמר איך השופטים גם מבטלים את חוקי הכנסת וגם שולטים בבחירות אליה – "מצב בו ביד אחת בית המשפט העליון רומס את החלטות הכנסת ואת החוקים הנחקקים על ידה, וביד השנייה שופטיו מנהלים את הליכי הבחירות לכנסת, היא מסיכה שצריך להורידה"

 

שופט העליון עוזי פוגלמן, יו"ר ועדת הבחירות, השיב בנאומו ליו"ר הכנסת: "הקביעה ששופט מכהן של ביהמ"ש העליון יכהן כיו"ר ועדת הבחירות היא של הכנסת".

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.