יו"ר ההתאחדות עופר עיני. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
יו"ר ההתאחדות . צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

יו"ר עופר עיני, החליט סופית כי לא יקבל קדנציה נוספת וכי יסיים את תפקידו בסוף הקמפיין. רוצה להישאר ומאמין כי שני משחקים טובים עם תוצאות בהתאם מול ליכטנשטיין וספרד עשויות לשנות את ההחלטה של עיני בדיוק כפי שהוא שינה את ההחלטה אחרי שכבר הודיע כי הוא ימשיך קדנציה נוספת.

עיני חזר מאיטליה הרבה יותר מאוכזב והוא גיבש סופית את ההחלטה לגבי החלפת המאמן הלאומי, מבחינתו יש לו תוכנית לגבי . יו״ר ההתאחדות שהיה בחלק ממסעות הנבחרת במשחקי החוץ גם בעידן גוטמן אז התאכזב מאוד מההתנהלות של המאמן והבעיות הרבות שהיו בחדר ההלבשה שהקרינו על היכולת והתוצאות במשחקים. עיני אמר זאת לא פעם בשיחות עם אנשיו וחבריו בוועדת האיתור. כעת, עיני ראה דברים דומים עם אלישע לוי.

יו״ר ההתאחדות לכדורגל אומנם אינו מבין גדול בכדורגל, אבל הוא מבין מצוין כיצד מערכת תקינה צריכה להתנהל וכיצד ניתן למנוע או להקטין את הביזיונות על המגרש ומחוצה לו. בעיות המשמעת, חוסר הרצינות והמחויבות של השחקנים לנבחרת הלאומית, הזלזול במאמן והיד הרכה עם שחקנים גרמה לעיני לגבש תוכנית עם סיום הקמפיין הנוכחי.

 יוסי אבוקסיס. צילום: פייסבוק
המועמד המוביל. . צילום: פייסבוק

 

עיני החליט על מהפכה גדולה בנבחרת הלאומית. המהפכה של יו״ר ההתאחדות תכלול את כל בעלי התפקידים – המאמן, העוזרים, הצוות המקצועי והצוות הניהולי. עיני מאמין כי הכישלון של הנבחרת הוא לא רק של המאמן וכל בעלי התפקידים צריכים ללכת הביתה. החלטה נוספת שעיני מתכוון ליישם היא הקטנת משרות האמון של המאמן הלאומי. עד עתה נהגו כל ראשי ההתאחדות לתת יד חופשית למאמני הנבחרת בכל הקשור לבחירת הצוות המקצועי. עוזרים, מאמן כושר, מאמן שוערים ואפילו מאמן מנטלי. למאמן הבא תהיה אפשרות לבחור רק את העוזרים וזאת כפוף לאישור ההתאחדות. עד עתה ראשי ההתאחדות לא התערבו ולא מנעו מהמאמנים למנות את מי שרצו. מעכשיו, להתאחדות תהיה זכות סירוב. בהתאחדות לא אהבו את הבחירות של אלישע לוי לגבי צוות העוזרים אך לא התערבו. מעתה ההתאחדות תמנה את כל אנשי המקצוע.

אם עד עתה עיני התייחס בעיקר לצד המקצועי אצל המאמן, עכשיו הוא מתכוון למנות מאמן עם אישיות חזקה, אחד שאינו חושש מהתקשורת, אינו מושפע מסוכנים, מאמן שאצלו המשמעת היא מעל הכל ובמיוחד מאמן שלא חושש מכוכבים. בראש הרשימה נמצא יוסי אבוקסיס. עיני קיבל על אבוקסיס המלצות רבות ומבחינתו הוא המועמד המועדף. אבל כמו תמיד, יש הרבה מקורבים, הרבה אינטרסים והרבה חברים. אם חיים רביבו למשל לא יתנגד לאבוקסיס, מאמן בני יהודה שהיה ארבע שנים עוזר מאמן הנבחרת הלאומית, יהיה המאמן הבא. רביבו מיודד מאוד עם עיני והוא גם חבר בוועדת האיתור.

שמות נוספים שהועלו הם גיא לוזון ורן בן שמעון. נכון לעכשיו לאבוקסיס יש רוב גדול. אנשיו של עיני ציינו כי מעבר ליכולת המקצועית ולאישיות של אבוקסיס, יש לו יתרון עצום שהוא מכיר מצוין את המערכת שנקראת נבחרת ישראל, מכיר את הלחצים, את המורכבות של אימון נבחרת, מכיר היטב את היחס של השחקנים לנבחרת ושאר הבעיות הטעונות שיש סביב הנבחרת. עיני מתכנן למנות וצוות ניהולי חדשים לחלוטין כאשר כל מאמן שימונה יבין כי בסגל הנבחרת הלאומית יהיו רק השחקנים הראויים ולא רק השחקנים הטובים. עיני הבהיר כי מבחינתו בניית נבחרת חדשה עם שחקנים בעלי אופי מתאים ומחויבות לנבחרת, ולא רק לעצמם ולקבוצות, היא מטרה ראשונה. יו״ר ההתאחדות הגיע למסקנה חד משמעית כי עבור רבים מהשחקנים, הנבחרת היא רק אמצעי להתקדם ברמה האישית, לצבור מעמד ושם כדי לשדרג את החוזה בקבוצות ולהגדיל את הסיכוי למצוא קבוצה טובה יותר באירופה. המסקנה של עיני מהקמפיין הנוכחי כמו קודמו, שהנבחרת מבחינת השחקנים פחות חשובה והאינטרסים האישיים שלהם תמיד מעל הנבחרת והיחס אל הנבחרת אף מזלזל ואינו מכובד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא