ההסתדרות הנחתה את 1,600 עובדי משרדי הממשלה בירושלים שעתידים לעבור לבניין חדש בקריית הממשלה להימנע מכל שיתוף פעולה הקשור במעבר עד שלא יענו דרישות כל ועדי העובדים של משרדי הממשלה השונים. כך על פי דיווח בגלי צה"ל. בין דרישות העובדים, על פי הדיווח: מענק הסתגלות, תוספת דרגה לכל עובד במאות שקלים בחודש, הכרה בזמן חיפוש החנייה כעבודה או בשעה אחת ביום והגדלת זמן ההשתתפות של המדינה בחדר הכושר בבניין הסמוך.

משרדי הממשלה בירושלים. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
משרדי הממשלה בירושלים. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

 

במשרד האוצר מתנגדים לכל הדרישות ומציעים לעובדים חבילת הסתגלות מצומצמת בלבד, זאת משום שהמעבר מתבצע לבניין חדש בתוך העיר, מאות מטרים בקו אווירי מחלק מהמשרדים הקודמים. "לא יעבור אף עובד ללא קבלת אישור ממני", הודיע בינתיים יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דניאל בונפיל, לראשי ועדי העובדים במשרדי הממשלה במכתב ששיגר להם ביום ראשון.

נזכיר כי בשנת 2002 הורשע בונפיל בעברות מרמה והפרת אמונים במסגרת הסדר טיעון. כתב האישום נגדו כלל חמש עברות של מרמה והפרת אמונים בעת שכיהן כיו"ר ועד העובדים בעיריית ירושלים. הוא התפטר מתפקידו, הודה בעובדות שבכתב האישום המתוקן והורשע על פי הודאתו.

"לא יעבור אף עובד ללא קבלת אישור ממני". יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דניאל בונפיל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
"לא יעבור אף עובד ללא קבלת אישור ממני". יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דניאל בונפיל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

"לא רק שלא הייתה חרטה, אלא הנאשם הכריז קבל עם ועדה שהוא גאה במעשיו", קבע השופט רביד בפסק הדין בעניינו. "מדבריו אלה עולה שהוא לא הפנים מהן החובות המוטלות על פרנס ציבור. הנאשם לא הבדיל בין עזרה לאדם הזקוק לתמיכה בשל מצבו הכלכלי, לבין אלה הנזכרים בכתב האישום, שאינם אנשים דלים שפרנסתם בדוחק. אלה אנשי עסקים, שהנאשם היה עמם בקשרים חברתיים או כלכליים, או שניהם גם יחד ועזרתו להם לא הייתה לשם שמים".אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20