צרפת- אלבניה

הרבה אומץ היה צריך דידייה דשאן, מאמן נבחרת צרפת, כדי להשאיר על הספסל את שני הכוכבים הגדולים שלו פול פוגבה ואנטואן גריזמן. תיקו של נבחרת צרפת נגד אלבניה המפתיעה היתה גורמת לתקשורת הצרפתית לקרוא למאמן הצרפתי לסיים את תפקידו.
אחרי מחצית חלשה ומשחק מצוין של האלבנים שהסתדרו מצוין בהגנה מול הצרפתים, הצליחה צרפת לרשום ניצחון דרמטי של 0:2 ולהבטיח עלייה לשלב שמינית הגמר. גריזמן המחליף נגח לרשת בדקה ה-90, דימיטרי פאייה שכבש את השער המרהיב בטורניר במשחק הפתיחה נגד רומניה כבש בדקה ה-96 והצרפתים ירדו מהמשחק צוהלים וחוגגים את העלייה לשמינית הגמר לפני המשחק השלישי שנועל את שלב הבתים.
אלבניה חייבת ניצחון על רומניה במחזור הסיום כדי לעלות שלב מהמקום השלישי. אלישע לוי, מאמן הנבחרת הלאומית הלך לישון הערב בצרפת עם כאבי ראש גדולים. לוי גילה כי מלבד הספרדים והאיטלקים יש לו יריבה קשה נוספת וזו אלבניה.

הצרפתים חוגגים
הצרפתים חוגגים

סלובקיה- רוסיה

אפשר להעריך שכל צמרת השלטון הצרפתי וראשי אופ״א החזיקו אצבעות לנבחרת סלובקיה שפתחה את המחזור השני בטורניר היורו במשחק נגד נבחרת רוסיה. השתוללות האוהדים הרוסים ברחובות צרפת והאיום של אופ״א לסלק את הנבחרת הרוסית מהטורניר גרמו לרבים לקוות לניצחון של הסלובקים ואכן הוא הגיע והנבחרת הסלובקית עשתה לרבים את העבודה, אחרי שסלובקיה ניצחה 1:2 את רוסיה שקרובה יותר מתמיד ללכת הביתה. בעקבות הניצחון, הסלובקים, שהפסידו במשחק הראשון לוויילס, יכולים להפתיע ולעלות לשלב הבא.
רוסיה שתארח בעוד שנתיים את המונדיאל קרובה להדחה ובצרפת ישמחו אם אכן הנבחרת תעזוב את צרפת יחד עם אלפי אוהדיה החוליגנים. אופ״א ביקשה מהשלטונות בצרפת להעביר אליה את כל הצילומים והפרטים של האוהדים שהיו מעורבים באלימות כדי למנוע מאותם אוהדים להישאר בצרפת ובמקביל להעביר את הפרטים שלהם לפיפ״א כדי שהארגון העולמי יחייב את שלטונות רוסיה למנוע מאותם חוליגנים להגיע למשחקי המונדיאל ברוסיה.
רוסיה הגדולה ראתה את מארק האמשיק, קשרה של נפולי, באחד המשחקים הגדולים שלו, האמשיק בישול שער וכבש את אחד השערים היפים בטורניר עד כה. דניס גלושאקוב צימק אבל סלובקיה הצליחה בהגנה מצויינת לשמור על הניצחון הגדול.

האוהדים הרוסים מתפרעים
האוהדים הרוסים מתפרעים

שוויץ – רומניה

נבחרות שוויץ ורומניה סיימו את המשחק ביניהן ב-1:1 כאשר שתי הנבחרות הציגו משחק שהיה שווה יותר משני שערים.
הנבחרת של ולדימיר פטקוביץ', מאמן שוויץ תכננו לנצח ולהבטיח את העלייה לשלב הבא אולם נבחרת רומניה הוכיחה שוב שיש לה מה למכור. הנבחרת של של אנגל יורדנסקו שהפסידה לצרפת במשחק הפתיחה יכולה לעלות לשלב הבא אם תנצח במשחק השלישי. קשרה של הפועל באר שבע, אובידו הובאן, לא עלה בהרכב הראשון ונכנס רק במחצית השנייה, הובאן נראה עייף אחרי העונה המתישה בהפועל באר שבע ולא השפיע על משחק נבחרתו. שני המאמנים חיפשו ניצחון כדי להשאיר סיכוי טוב לעלות לשלב הבא מהמקום השני וביצעו חילופים התקפיים אבל בסיום שתי הנבחרות נפרדו בתיקו שמאכזב בעיקר את שוויץ. רומניה צריכה ניצחון מול אלבניה כדי להשאיר סיכוי לעלות שלב, שוויץ תפגוש את המארחת צרפת במחזור האחרון בשלב הבתים אחרי שצרפת כבר עלתה לשלב הבא אולם ניצחון של שוויץ יעלה את צרפת לשמינית הגמר מהמקום השני.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20