ניצחון גדול על גרמניה. עמרי כספי. צילום: איגוד הכדורסל
ניצחון גדול על גרמניה. עמרי כספי. צילום: איגוד הכדורסל

 

נבחרת ישראל רשמה ניצחון דרמטי על נבחרת גרמניה 80:82 וסוף סוף ארז אדלשטיין, מאמן הנבחרת, יכול לחייך. אחרי שני משחקים חלשים מאוד בהם נבחרת ישראל הובסה נגד נבחרות איטליה וליטא, השחקנים של אדלשטיין ידעו כי הפסד שלישי ברציפות יכול לסיים עבורם את היורובאסקט. עם יתרון ביתיות הפעם הנבחרת הישראלית הצליחה להיות בתמונה לאורך כל המשחק והציגה כדורסל שהזכיר את היכולת ממשחקי ההכנה בהם הנבחרת רשמה ניצחונות רבים. הפעם, לשם שיינוי הנבחרת חזרה מפיגור של 16 נקודות והיתה צמודה מאוד לגרמנים.

ליאור אליהו מול גרמניה. צילום: איגוד הכדורסל
ליאור אליהו מול גרמניה. צילום: איגוד הכדורסל

 

דניס שרודר, הכוכב הגדול של גרמניה, רשם הפסד ראשון באליפות אחרי שהוביל את גרמניה לשני ניצחונות עם יכולת אישית מצויינת. הנבחרת הישראלית הציגה רבע רביעי מצוין מול אחת הנבחרות הטובות באירופה. הוואל עם 23 נקודות, כספי עם 20 נקודות, פניני עם 15 נקודות ומקל עם 12 הובילו את ישראל לרבע אחרון מצוין וניצחון ראשון ומשמעותי לגבי ההמשך. 50 שניות לסיום, שרודר שסיים עם 20 נקודות, החזיר את היתרון לגרמניה, 78:80, ביציעים כבר ראו הפסד שלישי של הנבחרת, אדלשטיין היה בלחץ ואיבד את החיוך אבל דווקא קפטן מכבי תל אביב לשעבר שמכיר את האולם הזה כל כך טוב, גיא פניני, קלע שלשה ממצב אבוד והחזיר את היתרון לישראל.

הניצחון של אוקראינה הערב על גיאורגיה סייע לישראל ועכשיו אדלשטיין והשחקנים שלו תלויים בעצמם. ביום שלישי ישראל תשחק נגד גיאורגיה, ניצחון על הגיאורגים עשוי להבטיח להם עלייה לשמינית הגמר. המשחק האחרון בשלב הבתים יהיה נגד אוקראינה ביום חמישי.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20