No Tag To Print

נתניהו בבוליווד. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: שלי אשכולי

יוצאים לסיור: סיורים חורפיים מומלצים בחודש הקרוב

כבר ראינו שהחורף הנוכחי הצדיק את עצמו עם כמויות ממטרים שעשו לנו שמח, אבל בין יום גשום כזה לאחר נשאר מזג אוויר אופטימלי לטיולים. הנה כמה מומלצים

1. טועמים ועושים שוק: ריחות, טעמים וקולות בשוק מחנה יהודה

שוק מחנה יהודה הוא הסמל העממי ביותר של ההוויה הירושלמית, וכל מי שמגיע לירושלים, חייב לבקר ברחובותיו הצרים של השוק. בשנים האחרונות שידרג השוק את פניו, כאשר לצד דוכני הפירות והירקות נפתחו עשרות מסעדות, בתי קפה, פאבים וחנויות בוטיק.

מסלולים מציגה> להתאהב בארץ מחדש: סיור מודרך – 'טועמים ועושים שוק': ריחות, טעמים וקולות בשוק מחנה יהודה.

צילום: דוד וערן גל אור

 

הסיור 'טועמים ועושים שוק' מגלה את נסתרות הרחובות המקיפים את השוק ומפגיש את המסיירים עם סיפורים מרתקים שמתובלים בשלל ריחות, קולות, טעמים ומראות ססגוניים. במהלך הסיור הולכים בין סמטאות שכונת בית יעקב ובין סמטאות שכונת מחנה יהודה המקורית, נכנסים לשוק ומתחברים להוויה המיוחדת שבו. תוך כדי הסיור עוצרים בדוכנים, בפינות מיוחדות, שומעים את הקולות, מריחים את הריחות וטועמים ממגוון אפשרויות.

הסיור יתקיים ביום ו', 15.02.2019 בשעות 08:45-13:00.  
נקודת ההתחלה היא פינת הרחובות אגריפס ואליהו מני, סמוך לשוק מחנה יהודה ונקודת הסיום היא שוק מחנה יהודה . הסיור הינו סיור מעגלי ובעל דרגת קושי קלה. הסיור מתאים לקבוצות קטנות, למשפחות ולזוגות. אורך הסיור כ-1.5  קילומטר, ומשך הסיור כ-4 שעות. הסיור עובר ברחובות צרים והומי אדם, בתוך שוק מחנה יהודה. ציוד מיוחד: כסף מזומן.

טועמים ועושים שוק. צילום: יח"צ

 

מחיר סיור למשתתף: 75 ₪ בהזמנה מראש.
תוספת של 25 ₪ למשתתף/ 50 ₪ לזוג במזומן למשתתף לטעימות.

ניתן להירשם ולתאם סיורים גם לקבוצות בטלפונים: 054-2406657, 050-4000026 |  www.maslulim-israel.co.ilפרטים נוספים באתר:   

 

2. חגיגת השקדיות בחבל יתיר: חגיגה לבנה ופרחונית לכל המשפחה

פריחת עץ השקד מרשימה הרבה יותר כשמדובר לא בעץ אחד אלא במאות דונמים הנצבעים בלבן. בשעות הבוקר של יום שישי, ה-22 בפברואר, מטע השקדים שליד יער יתיר יתמלא במחצלות, משפחות, חצובות ומצלמות.

פריחת השקדיות. צילום: ניצה שרייבר

במקום יסתובבו צלמים מקצועיים שיצטיידו במסגרות, שלטים ועוד המון אביזרים שיעשו את התמונה מיוחדת (ללא תשלום נוסף). על רקע הפריחה הלבנה והמדהימה הקהל יוכל ליהנות מפעילויות רבות המתאימות לילדים ולכל המשפחה: סיורים מודרכים על רכב ספארי שיסתובבו בין הפריחה הלבנה והקסומה,

טרמפולינות ענק לאלה שירצו להוציא אנרגיות, יצירה בשקדים (אכילים!), תמונות מגנטיות על רקע הפריחה (ללא תשלום נוסף), פיקניק משפחתי בין מטעי השקדייה ועוד הרבה חוויות בטבע.

בנוסף לפעילויות אלה, במקום יפעל שוק איכרים עם נשנושים, אוכל ושתיה מתוצרת מקומית וטרייה.

מחיר לאדם: 20 ₪ ברכישה מראש. ברכישה במקום: 25 ₪

3. גינות, סמטאות, ורוח בטחנות: סיור בשכונה הכי יפה בירושלים

צילום: שלי אשכולי

 

"טִיוּלִי FREE TOUR" מציעים סיור ירושלמי פסטורלי במיוחד. מהיכן הגיע הכסף איתו בנה מונטיפיורי את היפה בשכונות העיר? להיכן נמלטו התושבים ומדוע שבו לכאן מדי שבוע?ומי איננו קבור במערות שבקצה הבתים?

יופייה של משכנות שאננים ניבט אלינו מכל סמטה ורחוב, ובתי העיר הראשונים מספרים על ימים סוערים ותקופות רחוקות. בסיור קצר ומרתק נגלה גינות נחבאות, מזרקות, וסיפורים מפתיעים על השכונה שעשתה היסטוריה, וסללה את הדרך לבניית העיר החדשה.

צילום: שלי אשכולי

 

מחירחינם. מדובר במיזם חברתי, ללא מטרת רווח, מיזם שהינו תרומה לקהילת המטיילים. המטייל מחליט בתום הסיור, כמה טיפ לתת למדריך- אם בכלל. כל אחד לפי חווייתו האישית.

צילום: שלי אשכולי

 

תאריך: יום ו', 29.3.19

על מנת לקחת חלק בסיור, יש להירשם מראש באתר "טִיוּלִי FREE TOUR".

It is not Android