ירוק בעיניים: כאן ועם העלייה בטמפרטורות, עולה גם התפוסה במסלולים ובאתרי הטיולים ברחבי הארץ. מעל ל-50 אלף מטיילים כבר פקדו היום (ב’) את שמורות הטבע והגנים הלאומיים של . בין האתרים הבולטים נכון לעכשיו: הגנים הלאומיים מצדה, קיסריה ובית גוברין ושמורות הטבע מערת הנטיפים, הבניאס ועין גדי.

ריק יחסית. אזור תל פארס, מזרח רמת הגולן

נכון לשעה זו, שמורת נחל תבור נסגרה עקב עומס מבקרים ומסלולי הארבל נסגרו למבקרים עקב סכנת החלקה. גם המסלולים בנחל עורבים (שביל אדום 1261), חזורי (שביל כחול 1132) וגובתה (שביל שחור 1131) סגורים למבקרים עד להודעה חדשה עקב תנאי מזג האוויר.

ברשות מוסרים כי בין הפעילויות הבולטות שמתקיימות היום, ישנן את “צרים על אפולוניה” בגן הלאומי אפולוניה, “עלייה לרגל” מהגן הלאומי ציפורי, “הכפר הנבטי והשוק הססגוני” בגן הלאומי ממשית, “רוכבים על הזמן ומופע הסוסים בהיפודרום” בגן הלאומי קיסריה ו”מסתורי ארמון המלך” בהרודיון. פעילויות בולטות נוספות הן ה”עיר עבדת מתעוררת לחיים” בגן הלאומי עבדת ו”מתחת למים” בשמורת חוף האלמוגים אילת.

לדברי מנכ”ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, “מזג האוויר היום לעומת אתמול כבר השתפר ואפשר לצאת לטייל בשטח. קצת גשם קצת רוח, אבל זו חוויה וזוכרים את זה לטובה. רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לאתרים עם הפעילויות הרבות שאנו מקיימים, אבל גם לטבע הפתוח לראות זרימות ואת הפריחה המרהיבה. זה חול המועד – צאו לטייל”.

לכולם מגיע ליהנות מהטבע

ברשות אף פרסמו רשימת ואתרים הנגישים לנכים, בהם שמורת טבע , שמורת טבע עין אפק,  אפולוניה,  ממשית,  עבדת,  מצדה,  השומרוני הטוב ופארקי קומראן והרודיון. כל אלה, על שלל הפעילויות המוצעות בהם. הרשימה המפורטת באתר הרשות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.