No Tag To Print

הפרו את הוראות המשטרה
קרדיט - Depositphotos

איך לבחור יועץ משכנתא מומחה

עומדים לרכוש דירה והולכים לאיבוד בהליכי קבלת המשכנתא? חסכון בעלויות ההלוואה נשמע לכם כמו מדע בדיוני? עם יועץ משכנתאות מומחה תגלו שהליך קבלת המשכנתא יכול להיות קל יותר, מהיר יותר, ובעיקר, נכון יותר.

הלוואה מדוייקת בהתאם ליכולותיכם

לא פשוט לצלוח את משוכות המשכנתא, על כל מונחיה, המשמעות של הלוואה זו ואפיקי ההלוואה השונים, שלא תמיד ברור כיצד הם מורכבים ומה המאפיינים של כל אחד מהמסלולים. משכנתא היא הלוואה שאינה דומה ולו במעט מכל הלוואה בנקאית אחרת, והיא אף הגדולה והמשמעותית מכולן.

רכישת דירה היא צעד גדול ומשמעותי בחיי זוגות רבים. מדובר בהשקעה גדולה שתשפיע על עשרות שנים בעתיד בני הזוג, וככזו, אין להקל בה ראש וצריך להבין אותה על בוריה, כדי לדייק אותה ולהתאים אותה ליכולות הכלכליות, לתרחישים אפשריים בעתיד (למשל הפסקת עבודה, מחלה וכדומה) ולהתחייבות הגדולה שנושאת עימה הלוואה זו.

וכמו בכל מצב בחיים בו, כשעומדים לפני החלטה משמעותית, לומדים את האפשרויות השונות, משווים בין אפשרויות נוספות ורק אז מקבלים החלטה מושכלת, כך גם עם נטילת משכנתא. ושוב, כמו בכל מצב בחיים בו השפה אינה ידועה ונדרשת הבנה שלה כדי לדעת במה מדובר, יש ללמוד שפה זו ולקבל ייעוץ ממי ששולט בה, בקיא בה ויכול לקדם אתכם בנתיב הנכון בדרך לקבלת משכנתא.

אותו גורם בעל ידע והבנה במשכנתאות, הוא יועץ משכנתא מומחה.

השקעה בהווה, חסכון בעתיד

משכנתא היא הלוואה ייחודית שמשמשת לרכישת נכס. רוכשי דירות מגיעים לבנק לקבל מידע על ההלוואה ומגלים שהבנק מעמיד לרשותם יועץ משכנתאות שיסייע להם לבחור את המסלול הנכון להם. עד כאן התהליך נשמע מבטיח. בפועל, זה לא באמת מה שקורה.

הציפייה שלכם, נוטלי המשכנתא, מיועץ המשכנתא, היא לקבל מידע מקיף ונרחב על מהו המשכנתא, להבין מה אפיק ההלוואה המשתלם ביותר עבורכם, בהתחשב בגובה ההכנסה שלכם, יכולת ההחזר החודשי שלכם, להבין כיצד לפרש את השורות הקטנות, ומעל הכל, כיצד תוכלו להוזיל עלויות, כאשר כל שקל נחשב.

את המידע הזה לא תקבלו, או תקבלו באופן חלקי בלב, מיועץ משכנתא מטעם הבנק.

מילות המפתח: אובייקטיביות ומומחיות

כל בנק ישמח להעמיד לרשותכם יועץ משכנתא, כחלק מהשירות הניתן לכם. והיכן טמונה הבעיה? בעיקר בהיעדר אובייקטיביות.

היועץ, הוא נציג הבנק. לבנק יש אינטרס ברור מאד לשכנע אתכם לקבל ממנו את ההלוואה הנכספת, ובתנאים שטובים לבנק, אולם פחות טובים לכם. אתם מצדכם, בהיעדר היכרות מלאה ומקיפה עם עולם המשכנתא, המשמעות שלה והאפשרויות הרבות שקיימות בה, לא תבצעו תמיד את ההחלטה המדויקת ביותר עבורכם, וככל הנראה לא תעלו אפילו בדעתכם שיש דרכים, לגיטימיות לגמרי, להוזיל בעלויות.

לכן, ההמלצה היא לבחור ביועץ משכנתא חיצוני שאינו עובד עבור בנק מסוים ויכול להציע לכם, בנוסף למומחיותו בתחום, דבר חשוב מאד לעתיד המשכנתא שלכם –  אובייקטיביות.

תשאלו, ובצדק, מדוע לשלם ליועץ פרטי עבור שירות שהבנק מספק בחינם. התשובה לכך היא פשוטה: ברגע ששילמתם ליועץ משכנתא מומחה וחיצוני, נוצרים ביניכם יחסים של ספק ולקוח, זאת בניגוד ליועץ משכנתא של הבנק שלא עובד עבורכם אלא עובד עבור הבנק, כך שטובת הבנק תהיה תמיד לנגד עיניו, בעוד שאצל יועץ המשכנתא הפרטי שלכם, יראה לנגד עיניו רק את טובתכם, או טובת החסכון שלכם בעלויות המשכנתא.

בעוד שיועץ משכנתא של הבנק ימנה בפניכם את יתרונות ההלוואה אותה מציע הבנק עבורו הוא עובד, יועץ משכנתא חיצוני יציג בפניכם את מסלולי ההלוואות של כל הבנקים, על כל המאפיינים שלהם, היתרונות והחסרונות שלהם, כך שהתמונה תהיה רחבה יותר, ברורה יותר, וניתן יהיה לקבל החלטה, הנכונה ביותר עבורכם.

עם יועץ משכנתאות חיצוני, מומחה בתחום ובעל הבנה נרחבת והיכרות עם כל מסלולי המשכנתא של כל הבנקים, תוכלו לחסוך זמן יקר בהליכה לכל הבנקים כדי לקבל מידע (שלא תמיד תבינו) על המסלולים שלהם, תראו את התמונה הרחבה ותקבלו מידע על כל תרחיש אפשרי שעלול לקרות בדרך לקבלת ההלוואה ולאחריה. 

בעיקר תבינו לחלוטין לקראת מה אתם נכנסים, כל זאת עם תמיכה וליווי מלאים של היועץ המומחה, העומד לרשותכם לאורך כל התהליך, ולא רק בפגישה קצרה שהקצה עבורכם הבנק עם היועץ מטעמם.

אלו הן סיבות לגיטימיות וחשובות לאין ערוך, גם אם הדבר כרוך בתשלום ליועץ חיצוני. בסופו של יום ובשורה התחתונה, התשלום ליועץ משכנתא מומחה, יקדם אתכם לקראת חסכון משמעותי מאד בעלויות המשכנתא, ויצייד אתכם בידע הנדרש כדי לבחור נכון.

בחירות נכונות מובילות לשקט נפשי

כדי להבטיח לעצמכם את השירות הטוב ביותר של יועץ משכנתא מומחה, הקפידו לקבל את כל המידע הדרוש עליו: מה המוניטין שלו, מה כולל נסיונו המקצועי, האם יש לו השכלה כלכלית, עד כמה הוא מכיר לעומק את מסלולי המשכנתא של כל הבנקים? אלו הן שאלות שתוכלו למצוא עליהן תשובות (בניגוד למידע שיש לכם על היועץ מטעם הבנק).

ניתן לקבל המלצות מחברים ומכרים, לקרוא עליו באינטרנט, לבחור יועץ מחברה פיננסית, או חברת השקעות מוכרת, ובעיקר לשאול אותו ישירות כל שאלה שנראית לכם רלוונטית, ולהתרשם ממנו באופן אישי. זכרו, ברגע שאתם שוכרים את שירותיו של יועץ משכנתא חיצוני מומחה, הוא זה שאמור לספק לכם שירות, להיות קשוב לכם, להבין את הסיטואציה במלואה ולמצוא עבורכם את הפתרון הפיננסי האופטימלי.

אחרי שתקבלו את ההסברים, ההנחיות והמידע החשוב כל כך, תוכלו לגשת לבנק מצוידים בכל הכלים שצייד אתכם היועץ המומחה, לדעת לנהל משא ומתן עם הבנק בדרך להוזלת עלויות, להבין מהו תמהיל המשכנתא הרצוי לכם, ובאיזה בנק, ובסופו של תהליך, לחסוך עשרות אלפי שקלים.

בשורה התחתונה, אחרי שתקבלו מושג והבנה בנוגע לניהול סיכונים, ריביות, מדדים, ונתונים נוספים, תקבלו תשובה לשאלה החשובה ביותר: כמה כסף יהיה עליכם להחזיר לבנק כל חודש.

It is not Android