7:51 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > יועץ הסתרים ארתור פינקלשטיין הלך לעולמו

יועץ הסתרים ארתור פינקלשטיין הלך לעולמו

היועץ האמריקני, שעבד עם נתניהו וליברמן בכמה מערכות בחירות והיה מהוגי הסיסמא "פרס יחלק את ירושלים", נפטר בביתו בארה"ב והוא בן 72

יועץ הסתרים האמריקני ארתור פינקלשטיין הלך היום (ש') לעולמו והוא בן 72. בני משפחתו מסרו שנלחם בחודשים האחרונים במחלת הסרטן, שבסופו של דבר הכניעה אותו. פינקשלטיין מוכר היטב במערכת הפוליטית בישראל בעיקר כיועץ האסטרטגי של בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן. בארצות הברית נהג לייעץ לא אחת לפוליטיקאים, רובם מהמחנה השמרני.
ארתור פינקלשטיין ורה"מ בנימין נתניהו בשנת 1999. צילום: פלאש 90
ארתור פינקלשטיין ורה"מ בנימין נתניהו בשנת 1999. צילום: פלאש 90
הוא התפרסם בשנת 1996, אז סייע לנתניהו לנצח את מועמד העבודה, שמעון פרס, ולזכות בראשות הממשלה עם הסיסמא שאותה המציא פינקשלטיין: "פרס יחלק את ירושלים." במערכת הבחירות של 1999 שב לייעץ לנתניהו אולם הפעם הוא הפסיד לאהוד ברק. ב-2006 הוא הוא חזר לישראל – הפעם כיועץ של אביגדור ליברמן. מפלגתו זכתה אז ל 11 מנדטים. ב-2013 היה האסטרטג הפוליטי של מפלגת הליכוד שהתמודדה בשיתוף עם מפלגתו של ליברמן.
ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח הערב מכתב תנחומים למשפחתו של פינקלשטיין. "ארתור היה ידיד נאמן, בעל מקצוע ומחויב עמוקות למדינת ישראל, כתב נתניהו. שר הביטחון אביגדור ליברמן ספד לפינקלשטיין: "ההיכרות שלי עם ארתור החלה בוויכוח סוער במהלך קמפיין בחירות 1996. הוויכוח נסב סביב סיסמת הבחירות 'פרס יחלק את ירושלים' שאיתה פתח הליכוד את הקמפיין. התנגדתי מאוד להצעה הזו, אבל כמו תמיד התברר בסוף שארתור צדק, ולהחלטות שקיבל אז היה חלק משמעותי בניצחון נתניהו והליכוד".
ארתור פינקלשטיין ז"ל בשנת 1999. צילום: פלאש 90
ארתור פינקלשטיין ז"ל בשנת 1999. צילום: פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_11

"חייתי 16 שנים כהלום קרב תחת הרדאר של המערכת"

היום תושק שדולה למען הלומי קרב במטרה למנוע סחבת ביורוקרטית, מציאת תעסוקה לנפגעים, הענקת טיפול וכו'. ח"כ שרן השכל והלום הקרב אורן אור ביטון הגיעו לאולפן 'היום הזה'