רונן צור, יועצו הבכיר של בני גנץ לשעבר, התייחס הבוקר, בראיון לפתחי וזמרי בגלי ישראל, לפרשת הצוללות. בראיון, נשאל צור, על סרטון בו הוא אומר שבמערכת הבחירות הם ראו שמצבם לא טוב מבחינת מנדטים, ולכן הם החליטו להקפיץ את פרשת הצוללות. צור נשאל האם הוא מאמין ש"בנימין נתניהו ימכור את ביטחון המדינה למען בצע כסף?" וצור ענה כי "הוא לא מאמין שנתניהו מעורב בפגיעה בביטחון המדינה".

בסרטון שפורסם לפני מעט יותר משנה, התראיין צור, שהיה מנהל קמפיין הבחירות של כחול לבן, בתכנית של גיא זהר, שם זהר מבקש ממנו לתת דוגמה להצלחה בקביעת סדר יום ציבורי בקמפיין. צור ענה ש"הייתה מחלוקת בדבר משקל הנושא הביטחוני בקמפיין. לפיד שניהל את הקמפיין ברגע שנוצר האיחוד דגל בכך שהנושא הבטחוני צריך לקבל סדר עדיפות משני.ראה זה פלא נופלים טילים על מרכז הארץ. מי נופל בסקרים? כחול לבן. מי עולה? נתניהו". ואז, ממשיך צור, "אנחנו מחליטים להציף את סוגיית הצוללות. זה התחיל במסיבת עיתונאים, בה גנץ הודיע על הקמת ועדת חקירה ממלכתית וכל השיח על הנתניהו הופך להיות האם נתניהו בוגד או לא בוגד".

הבוקר בריאיון לגלי צה"ל, נשאל אשכנזי בנוגע להבטחת הבחירות של מפלגתו לתבוע חקירה בפרשת הצוללות – הבטחה שנגנזה לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני עם הליכוד. "זו פרשה חמורה. היא נחקרה, אולי נחקרה בחלקה. יש כתבי אישום. אם צריך חקירה נוספת, יש עצמאות גם ליועץ המשפטי וגם למשטרה, הם לא צריכים אישור מאף אחד. אני סומך עליהם, שאם מונחים בפניהם חומרים שמצריכים חקירה – הם אכן יעשו זאת".

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.