יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון. צילום: פלאש 90
יועמ”ש הכנסת, עו”ד . צילום: פלאש 90

זאת בעקבות פנייה של ‘התנועה למען איכות השלטון’ מהשבוע שעבר.

“חברי הכנסת הנתנונים בחקירה פלילית והמודעים לכך, מצויים בניגוד עניינים ביחס להצעת החוק במתכונתה הנוכחית”, הסביר ינון.

עפ”י קביעתו, ח”כ הנחקר בחשד לפרשת שחיתות בעיריית ראשון לציון, וכן חברי הכנסת זחאלקה, זועבי ואזברגה מבל”ד, הנחקרים בעבירה על חוק מימון מפלגות, ימנעו מהשתתפות בדיונים ובהצבעה בוועדות הפנים והכנסת בנוגע לחוק ההמלצות. איל ציין כי אין מניעה שחבר כנסת אחר מסיעתם יחליף אותם.

לעומת זאת, הבהיר היועמ”ש, בהצבעה במליאה ראשים חברי הכנסת הנזכרים וכן רה”מ ושר הרווחה להצביע “שכן לא ניתן להחליף חברי כנסת בהצבעות במליאה”.

ח”כ  (המחנה הציוני) אמרה בתגובה כי “יועמ״ש הכנסת מאשר את המצאותו של ביטן בניגוד עניינים, כמו גם נתניהו כץ וח״כים מהמשותפת שנמצאים תחת . הם יוכלו להצביע אבל יצטרכו למסור הודעה על ניגוד העניינים שהם מצויים בו”.

“ח״כ ביטן לא רק מצביע יחיד אלא יו״ר הקואליציה, מעורבותו בקידום החוק תורמת לכך רבות ויש בה טעם לפגם. בנוסף, במכתבו מאשר היועץ המשפטי של הכנסת כי החוק יחול על מעט מאוד נחקרים, וזה בניגוד גמור לטענת ח”כ אמסלם שהחוק יגע בעניינם של רבים בציבור”, הוסיפה פארן.

לדבריה, “ הוא חוק רע שייפגע בשלטון החוק. צריך לבטל אותו, לא לדחות אותו. הקואליציה צריכה להבין כולה כי מדובר בחוק רע, לומר טעינו ולהוריד את החוק מסדר היום”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.