מאוכזב. יוסי בניון. צילום: בית"ר ירושלים
מאוכזב. . צילום: בית"ר ירושלים

 

נתחיל מהסוף. יוסי בניון קיבל החלטה להישאר בבית״ר ירושלים. בניון אינו בודק אופציות למעבר בחלון העברות הקרוב בינואר, הוא רוצה לסיים את הקריירה שלו במועדון אותו העריץ כילד, השאיפה שלו היא לקבל יחס מקצועי ראוי והולם את היכולת שלו, בניגוד להתנהלות שיש בעניינו בשבועות האחרונים. בניון קיבל לאחרונה מספר הצעות ממועדונים בליגת העל. הרצון העז שלו לשחק ולא להתייבש על הספסל גרמו לו לחשוב על עזיבה בינואר לטובת קבוצה בה יהיה שחקן הרכב דומיננטי עם מעמד ראוי והרבה כבוד, אבל בניון לא רוצה גם לסיים את הקריירה בקבוצה קטנה שמשחקת בפלייאוף התחתון או נלחמת על חייה בליגת העל. המטרה של בניון היא לקבל מהמאמן ומהבעלים יחס רגיל ענייני ומקצועי.

הקשר הוותיק כועס על אבל גם יודע בתוך תוכו כי בן זקן ממלא מדיניות של ולכן הוא מאוכזב מבן זקן אך מאוכזב מטביב הרבה יותר. בסביבתו של טביב אומרים כי בן זקן הוא שקיבל את ההחלטות בנוגע לאי שילובו של בניון במשחקים האחרונים וההחלטות להכניסו בדקות האחרונות ולהעדיף לפני שחקני הגנה גם כאשר התוצאה חייבה את הכנסתו של שחקן מחזיק כדור ובעל יכולת התקפית כמו של בניון. טביב משדר שאין לו דבר נגד בניון, בן זקן משדר שהכל ענייני ומקצועי ומישהו לא אומר את האמת. לא ולא המאמן.

המאמן החדש בני בן זקן. צילום: משה בוקר/ערוץ 20
המאמן בני בן זקן. צילום: משה בוקר/ערוץ 20

 

היום (ה') נערכה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק נגד הפועל רעננה ובני בן זקן חזר לדקלם אמירות סדורות שנשמעות כאילו הכין אותן מראש, משפטים כלליים שמתאימים לפוליטיקאי ולא למאמן כדורגל. הנה הדברים שאמר המאמן בנוגע ליוסי בניון: "התפקיד שלי הוא להביא תוצאות. עם יוסי אין לי שום בעיה. הוא תרם לבית"ר וימשיך לתרום לבית"ר לה. באופן כללי אנחנו מקבלים החלטות מקצועיות שמותאמות לכל משחק. יש אנשים מעליי שיכולים לבקר אותי. אני עושה את המקסימום מול ההנהלה ומול השחקנים. עוסקים בהגדלת תפוקות. מקווה שהביקורות יהיו יותר טובות". שמתם לב למשפט של בן זקן, ״אנחנו מקבלים החלטות מקצועיות״, המאמן הצעיר, שבצעירותו העריץ וגדל על בניון, מרגיש אי נוחות ואומר במסיבת העיתונאים שלא הוא אשם, הוא מעביר את המסר שההחלטות המקצועיות הן לא רק שלו, אלא ביחד. יש עוד גורם מקצועי, אומר בן זקן ונותן לכולם להבין ללא קושי שהמישהו הזה הוא אלי טביב. רק אסור חלילה לומר טביב. יש עונש הרחקה, אתם יודעים, יש גם איום שהיה בשימוע בהתאחדות ויש הבטחה של הבעלים שאינו מעורב עוד במועדון.

בן זקן דיבר על ההכנות לרעננה ואומר: "עידן ורד לא ישחק, ז'אורז'יניו לא ישחק. אנחנו משתמשים בסגל רחב כדי להתמודד עם הפציעות״, בן זקן בעצם זורה עוד מלח על הפצעים של בניון והאוהדים. יש מכת פציעות, יש סגל חסר ובניון, השחקן הכי מנוסה בכדורגל הישראלי לא מקבל אצלו דקות. שתי דקות פה עשר דקות שם ובעיקר הרבה דקות על הספסל ועל הקווים בחימום. ומה עם הביקורת של הבעלים והאוהדים על היכולת החלשה? בן זקן: "אנחנו עובדים על הכול כדי להיות קבוצה יותר טובה. כולם יודעים שבבית"ר צריך לנצח כל משחק. אנחנו מתרכזים כעת אך ורק במשחק מול רעננה. יש לי מערכת יחסים טובה עם הצוות הניהולי והשחקנים. יש קצב טוב ושחקנים מגיעים ועובדים".

מבין שהוא טעה לגביו. אלי טביב. צילום: פלאש 90
מבין שהוא טעה לגביו. אלי טביב. צילום: פלאש 90

 

בני בן זקן יודע שהתוצאות והטבלה לא ישאירו אותו בתפקיד. המאמן הבין כי בלי כדורגל איכותי, פתוח כזה שאוהדי בית"ר ירושלים אוהבים הוא לא ישרוד. בן זקן גם הבין בשבוע האחרון כי טביב עושה חשבון לאוהדים. לחץ של האוהדים לפטר אותו, חרם של אוהדים לא להגיע לטדי, יגרום לאוחנה וטביב לפטר אותו. אפשר להמר כי יוסי בניון יקבל דקות במשחק מול רעננה בשבת. גם טביב יודע שאם בניון לא משחק מול רעננה, אלפי האוהדים יעברו עם הקללות שלהם מהמאמן אליו. והדבר האחרון שטביב רוצה עכשיו זה חזית של האוהדים נגדו. הבעלים כבר לא יכול להסתתר מאחורי המאמן ששולח מסר במסיבת העיתונאים, סוג של חבל הצלה מהאוהדים והתקשורת שכולם צריכים להבין שאת ההחלטות המקצועיות מקבלים ביחד. המסר ברור. אם יש לכם טענות על כך שיוסי בניון לא משחק, תפנו לבעלים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.