צפו בשער השוויון הדרמטי של בניון

אם יש משהו שיוסי בניון מאוד אוהב זה את הרגעים האלה. הרגעים בהם הוא יכול לחייך לעצמו ולצחוק על כולם. דווקא כאשר רבים מטילים ספק ביכולת שלו לתרום בגילו ובכושרו, בניון אוהב לקום ולהביא קבלות.

כמה ביקורת ספג ג׳ורדי קרויף ברגע שהחליט להביא את קפטן מכבי חיפה. מה לא אמרו עליו. המבקרים מתחו ביקורת נוקבת על ההחלטה של המנהל המקצועי של מכבי להביא שחקן שגמר את הקריירה, שחקן שאין לו יכולת לסייע לקבוצה עמוסת כוכבים צעירים. אבל קרויף שתק.

הוא שמע את הביקורת והתעלם, בניון שלא כהרגלו שתק לאורך כל הדרך. היה לו קשה, אבל הוא התרגל מהר כנראה להתנהלות במכבי תל אביב שם מתעלמים מהתקשורת ומגיבים ברגע המתאים למועדון. בינתיים בניון עונה על המגרש והוא עושה זאת מצוין. פעמיים הוא שיחק במכבי במשחקים רשמיים במוקדמות הליגה האירופית פעמיים גם כבש. השער שכבש בתוספת הזמן בקזחסטן מול קאיראט הוא שער שיכול להציל למכבי עונה שלמה באירופה.

בניון והחברים חוגגים שוויון חשוב
בניון והחברים חוגגים שוויון חשוב

בניון ידע שבזמן הנוכחי הוא לא תחליף לזהבי, הוא גם ידע שהוא מגיע למכבי להיות שחקן מוביל, גם לא שחקן הרכב ל-90 דקות. שני המשחקים האחרונים במסגרת האירופית הם בדיוק הסיבה שקרויף הביא אותו. זו גם הסיבה שבניון הגיע. קרויף הביא אותו בשביל המנהיגות, בגלל הווינריות שיש לו, בגלל היכולת להבקיע שערים ברגעים מכריעים ובגלל השם הגדול שהוא בא איתו.

בניון הצליח מהר מאוד להוכיח לרבים שהוא כאן. שני המשחקים הראשונים שלו נותנים לו קרדיט גדול להמשך. עכשיו, אלה שביקרו את קרויף על הרכש הראשון שעשה יכולים להתנצל על הביקורת שהטיחו בשניים.

ושימו לב מה אמר עליו המאמן של מכבי שוטה ארבלדזה לאחר המשחק לאתר הרשמי: " הוא פנומנאלי, בשביל זה הכנסתי אותו כי יש לו את היכולות האלה״.

עבודה רבה בדרך

מעבר להצלחה הגדולה של בניון בינתיים, מכבי נראית רע. למאמן יש עוד עבודה רבה כדי שמכבי תהיה ברמה שתוביל אותה לשלב הבתים באירופה ולהחזיר את האליפות.

״כל שער הוא שער, בין אם בדקה ה-90 או הראשונה. אני נותן הרבה קרדיט לבחורים שעברו מסע לא קל בכלל בדרך לכאן ועדיין נשארו במשחק למרות כל הטעויות שעשינו. נגיע למשחק בנתניה, תהיה שם אווירה מצוינת. תיקו זה לא הפסד ועצם העובדה שכבשנו ייתן לנו ביטחון לקראת הגומלין. ראינו את האיכות של קאיראט, עכשיו אנחנו מכירים אותם טוב יותר. יש לנו שער חוץ שזה יתרון, לקאיראט שחקנים מהירים, אסור לנו לזלזל במשחק הבית. בכל מקרה, אני מאמין שעם הקהל שלנו נצליח לעשות את זה ונעפיל לשלב הבא״

מכבי תעלה לשלב הבא אבל היא עדיין צריכה להתחזק. חמד, אצילי ושוינפלד עשויים לשנות את הקבוצה ועם החיבור בין השחקנים וההשפעה של המאמן על השחקנים, מכבי תיראה הרבה יותר טוב. עכשיו המבקרים ירדו מבניון ועברו לביקורת על הקבוצה. מכבי לא נראית מכבי אבל תסמכו על שוטה. כמו בניון גם הוא יגיע לרגע שהוא יישב ויצחק על כולם בארץ.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.