כ- 48 שעות לפני הבחירות לסיבוב השני והמכריע לנשיאות , עמנואל מועמד המרכז הצרפתי מגדיל מעט את הפער בינו ובין מועמדת הימין מארין לה-פן. הסקר האחרון מנבא למקרון זכייה ב-62% מהקולות וללה-פן 38% בלבד. זאת למרות שבמהלך השבועיים האחרונים תוצאות רבים הצביעו על כך שלה-פן מצליחה לצמצם את הפער מול מאז קבלו השניים את מירב הנקודות בסיבוב הראשון.

מקרון ולה פן, עימות קולני. צילום: רויטרס
מקרון ולה פן, בעימות האחרון ביום רביעי. עוקצני ובטונים גבוהים.  צילום: רויטרס

מגמה נוספת העולה מן הסקרים היא כוונה של כרבע מבעלי זכות ההצבעה להמנע מלהגיע לקלפיות. תחזית כזו אם תתמש, עלולה לסייע דווקא ללה-פן, בין היתר מפני שרבים מבין אלו שאין בכוונתם להצביע הם אנשי שמאל שנחלו אכזבה מתוצאות הסיבוב הראשון.

מארין לה פן. זכתה לקריאות "פשיסטים החוצה". צילום: רויטרס
מארין . זכתה לקריאות "פשיסטים החוצה". צילום: רויטרס

על קו הסיום של מערכת הבחירות עמוסת האירועים, העיסוק במועמדים לא ירד מן הכותרות ביומיים האחרונים. ביום רביעי קיימו השניים עימות טלוויזיוני סוער במהלכו עלה הויכוח לטונים גבוהים ונרשמ בין השניים חילופי עקיצות הדדיים. אתמול (ה') דווח כי התביעה בצרפת פתחה בחקירה על הפצת מידע כוזב במטרה להשפיע על ההצבעה בבחירות, בעקבות תלונה מצד מקרון. מועמד המרכז, הגיש תלונה על דברים שאמרה יריבתו במהלך העימות ביניהם כשטענה שהוא מנהל חשבון בנק בחו"ל – טענה אותה מקרון מכחיש. מומחי סייבר צרפתים איתרו את מקור הידיעה באתר האמריקאי 4chanUSA שהציג תצלום של מסמכים עם חתימה מזויפת של מקרון. משם ככל הנראה עברה הידיעה לאתרים הידועים כתומכי , ולאתרים רוסים המזוהים עם .

 

 בתוך כך זכתה לה פן אתמול למטח ביצים על ראשה, מצד חבורת מפגינים  כשסיירה בחצי האי ברטאן בצפון-מערב צרפת. על רקע זריקות הביצים נשמעו מהקהל קריאות: "פאשיסטים החוצה".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא