13:14 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > יום זיכרון ראשון בלי ינאי

יום זיכרון ראשון בלי ינאי

יעל ויסמן: "הצל"ש חשוב בשביל נטע שתדע שאבא שלה היה גיבור"

הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט אישר הענקת ציון לשבח מטעם אלוף פיקוד המרכז רוני נומה לסמ"ר ינאי ויסמן ז"ל. ויסמן לוחם בחטיבת הנח"ל, הסתער על מחבל סמוך לסופר רמי לוי בשער בנימין. בכך הגן ינאי על הקונים שהיו במקום בניהם אשתו יעל ובתו נטע בת השנה. בהמלצה לצל"ש נכתב: "ויסמן חתר למגע בידיים חשופות והפגין בפועלו דוגמה ומופת לערכי צה"ל". לאחר הירצחו נאבקה אלמנתו יעל על כך שעל מצבתו יצוין 'נפל בקרב' ולא 'בעת שירותו הצבאי' כפי שנהוג בצה"ל ללוחמים שנפלו לא בעת פעילות מבצאית.

היום לאחר שנודע כי ינאי יקבל צל"ש האלוף אמרה יעל לערוץ 20: "אתמול התקשרו להגיד כי ינאי יקבל צל"ש על גבורתו ועל המעשה שלו שהציל הרבה אנשים בסופר, האירוע היה  נגמר אחרת אם ינאי לא היה פועל כך.. הבשורה על כך מעודדת קצת ושופכת מעט אור ביום הזיכרון" יעל הוסיפה ואמרה "אני לא הייתי צריכה צל"ש כדי להבין שמה שינאי עשה זה גבורה. הצל"ש הוא כדי להראות לנו כעם שהמדינה עומדת מאחורי הגיבורים שלה. הצל"ש חשוב גם בשביל נטע (בתו של ינאי) שתדע שאבא שלה היה גיבור"

הסרט 'חיי עולם' על חייו של סמ"ר ינאי ויסמן ז"ל ישודר מחר (רביעי) ב19:30 בערוץ 20

יעל ויסמן בשיחה עם ערוץ 20

ביום העצמאות יוענקו צל"שים ותעודות הערכה ללוחמים וחטיבות צה"ל אשר בפעולתם שמרו על בטחון המדינה ואזרחיה.

ציון לשבח יוענק לסמל ליחי מלכה, לוחמת בחטיבת החילוץ וההדרכה, על פעילותה במהלך פיגוע הירי שאירע בכיכר אדם בבנימין. "סמל מלכה פעלה במהירות והפגינה גבורה, קור רוח ומקצועיות".

ציון לשבח יוענק לסמל מתן שמיר, לוחם בחטיבת גבעתי, על פעילותו במהלך פיגוע הדקירה בו נפצע בעצמו, סמוך לעיר שכם. "סמל שמיר הפגין אומץ לב, קור רוח ומקצועיות", נכתב.

כמו כן, תעודות הערכה מטעם מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, תוענק לגדוד "צבר" של חטיבת "גבעתי" ותעודת הערכה מטעם מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ליאור כרמלי,  תוענק לפקד שי אוחיון, קצין המבצעים של גדוד "רמה" של משמר הגבול.

תעודת הערכה תוענק לגדוד "צבר" של חטיבת "גבעתי" על הפגנת נחישות, מקצועיות ויוזמה בעת ביצוע תעסוקה מבצעית בחטיבה המרחבית "יהודה".

תעודת הערכה תוענק לפקד שי אוחיון, קצין המבצעים של גדוד "רמה" של משמר הגבול, על הפגנת אומץ לב, חתירה למגע ותושייה במהלך איתור שני חיילי צה"ל אשר נכנסו עם רכב צבאי למחנה הפליטים קלנדיה

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפטרות ליצמן: באופוזיציה מברכים, בקואליציה מאוכזבים

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"