בעוד את הרשת הציפו היום (ג’), יום הבחירות לרשויות המקומיות, תמונות בקלפי של שלל , לצד אזרחים מן השורה, היו מי שהפגינו של ממש והפתיעו בנוכחותם במוקדי ההצבעה ברחבי הארץ. כך למשל, בירושלים נצפתu בקלפי שתי כלות ערב חתונתן.

להבדיל אלפי הבדלות, גם ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, רב המחבלים השייח’ ראאד סלאח, קיבל אישור מיוחד לעשות גיחה ממעצר הבית בו הוא מצוי ולצאת להצביע באום אל-פחם. אזרח למופת.

גם האסירים בבתי הכלא לא ויתרו על זכותם הדמוקרטית. השר לביטחון פנים דאג להביא קלפיות מיוחדים גם אליהם. “זו הפעם הראשונה מאז קום המדינה שהאסירים והעצירים מקבלים אפשרות לממש את זכותם ולהצביע לרשויות המקומיות אליהן הם משתייכים”, אמר בגאווה.

המתמודד לראשות העיר ירושלים, עופר ברקוביץ’, הוא אמנם לא מצביע מפתיע, אבל העובדה שהצלם לא הבחין בחלקיק המשפט שהופיע על קיר בית הספר ברקע התמונה המיוחדת, דווקא כן.

הפתעות נוספות נצפו גם מחוץ לקלפיות. כך למשל, אירוניה נרשמה כאשר חסידי חב”ד ניצלו את ההמולה בכניסה כדי לזכות יהודים במצוות הנחת תפילין ונעזרו בדוכן של ‘יש עתיד’ עליו התנוסס הסלוגן: “עוצרים את הכפייה הדתית”. כן, גם פעילי מרצ נענו.

ולא רק בקרב המצביעים היו הפתעות. סדרן על ארבע נצפה בבת ים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.