דרמות ומהפכים, אכזבות וגם היסטוריה נשית אחת: במשרד הפנים צפויים להשלים הבוקר (רביעי) את ספירת הקולות. לעת עתה, גם ללא קולות החיילים השב"ס ובתי האבות, דבר אחד ברור: ב-12 ערים יתקיים סיבוב שני ב-13 בנובמבר.

צילום: קובי ריכטר/TPS

 

יותר מ-3.5 מיליון ישראלים וישראליות מימשו את זכותם הדמוקרטית והצביעו ב11,000 קלפיות ברחבי הארץ. אחרי ספירת מרבית הקולות, התמונה מתבהרת: רון חולדאי נבחר לקדנציה חמישית כראש עיריית תל אביב, לאחר שזכה ל-44.94% מקולות המצביעים.

צילום: קובי ריכטר/TPS

 

ד"ר עינת קליש-רותם עשתה היסטוריה בחיפה, כשהביסה את ראש העיר הוותיק יונה יהב והפכה לאישה הראשונה שתעמוד בראש אחת משלושת הערים הגדולות בישראל. היא זכתה ל-47.41% מקולות המצביעים.

ד"ר עינת קליש-רותם מנצחת בחיפה. צילום: מאיר וקנין – פלאש 90

 

בירושלים ייערך סיבוב שני בין מועמד תנועת 'התעוררות' עופר ברקוביץ', הנתמך על ידי ארגוני שמאל, לבין משה ליאון, שזוכה לתמיכת החרדים ותמיכת השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי, .

בדרך לסיבוב שני: ברקוביץ' וליאון. צילומים: פלאש 90

העיר הגדולה הנוספת בה נרשם מהפך היא פתח תקווה , שם ניצח רמי גרינברג את ראש העיר המכהן איציק ברוורמן. "עשינו מהפך בפתח תקווה. עברנו מסע ארוך ומאתגר, אבל ידענו להתגבר על הכול", אמר גרינברג עם היוודע התוצאות.

עו"ד רמי גרינברג

 

מהפכים נרשמו גם בנשר, שם קיבל ראש העיר אבי בינמו 8% בלבד לעומת 63% לרועי לוי; בעפולה – ראש העיר לשעבר אבי אלקבץ (48%) גבר על ראש העיר המכהן יצחק מירון (45%); בטבריה – רון קובי נבחר לראש העיר החדש עם 45% מהקולות, לעומת 22% בלבד לראש העיר המכהן יוסי בן דוד; ובצפת – ראש העיר אילן שוחט זכה רק ל-21.1% מכלל הקולות והפסיד בבחירות. שוקי אוחנה ונחמן גלבך, שזכו ל36% ו-26.8% בהתאמה, עלו לסיבוב השני.

צילום: אהוד אמיתון/TPS

 

ראשי העיר הנבחרים לחמש השנים הבאות לפי סדר הא'-ב':

אבן יהודה – אברהם הררי
אופקים – איציק דנינו
אורנית – ניר ברטל
אילת – מאיר יצחק הלוי
אלעד – ישראל פרוש
אריאל – אלי שבירו
אשדוד – יחיאל לסרי
אשכול – גדי ירקוני

באר טוביה – יעקב אביבי
באר יעקב – ניסים גוזלן
באר שבע – רוביק דנילוביץ'
בית אל – שי אלון
בית אריה-עופרים – יהודה אליהו אלבוים
בית שאן – ז'קי לוי
ביתר עילית – אפרים מאיר רובינשטיין
בני ברק – אברהם רובינשטיין
בני שמעון – ניר זמיר

בעת שמואל – יוסף ברודני
גבעתיים – רן קוניק
גדרה – יואל גמליאל
גלבוע – עובד נור
גליל עליון – גיורא זלץ
גני תקווה – ליזי דלהריצ'ה

דימונה – בני ביטון
הר חברון – יוחאי דמרי
הרצליה- משה פדלון
זכרון יעקב – זיו דשא
חבל יבנה – משה ליבר
חדרה – צביקה גנדלמן
חולון – מוטי ששון
חוף הכרמל – אסיף איזק
חיפה – עינת קליש-רותם
חצור הגלילית – שמעון סוויסה
טבריה – רון אהרון קובי
טירה – מאמון עבד אלחי
יקנעם – סימון אלפסי
ירוחם – טל אוחנה

כוכב יאיר צור-יגאל – יובל ארד
כפר קאסם – עאדל בדיר
כפר שמריהו – סרג' איזידור קורשיא
כרמיאל – משה קונינסקי
לב השרון – עמיר ריטוב
לוד – יאיר רביבו
מגדל העמק – אלי ברדה
מגדל שמס – דולאן אבו סלאח
מודיעין – חיים ביבס
מודיעין עילית – יעקב אשר גוטרמן
מטה אשר – משה דוידוביץ
מטה בנימין – ישראל גנץ
מעלה יוסף – שמעון גואטה
מצפה רמון – רוני מרום

 

נהריה – רונן מרלי
נס ציונה – שמואל בוקסר
נצרת – עלי סלאם
נשר – רועי לוי
נתיבות – יחיאל זוהר
נתניה – מרים פיירברג-איכר
סביון – מוטי לנדאו
סכנין – סאפוואת אבו ריא
עומר – פיני בדש
עין קנייא – וואיל מוגרבי
עכו – שמעון לנקרי
עמק הירדן – עידן גרינבאום
עפולה – אבי אלקבץ
ערבה התיכונה – אייל בלום
ערד – ניסן בן חמו
פרדסייה – טל גורקי

פתח תקווה – רמי גרינברג
קצרין – דימיטרי אפרצב
קרית אונו – ישראל גל
קרית ארבע – אליהו ליבמן
קרית מוצקין – חיים צורי
רמלה – מיכאל וידל
שדרות – אלון דוידי
שלומי – גבי נעמן
שער הנגב – אופיר ליבשטיין
תל אביב – רון חולדאי
תמר – דב ליטבינוף

הולכים לסיבוב שני בצפת. צילום: דוד כהן – פלאש 90

 

ב-12 ערים ברחבי הארץ, לא הושגה הכרעה והתושבים יאלצו להמתין כשבועיים נוספים עד לסיבוב השני, שיתקיים ב-13 בנובמבר:

גליל התחתון – בגלל מאית האחוז, שלמה ניצן פלג (39.99%) / אשר כהן (22.6%)
חוף אשקלון – איתמר רביבו / דודי סעדה
יהוד – יעלה מיעל מקליס / יוסי בן דוד
ירושלים – משה ליאון / עופר ברקוביץ'
צפת – שוקי אוחנה / נחמן גלבך
קדימה-צורן – יצחק גולברי / קרן גרין
ראש העין – שלום בן משה / רז שגיא

גם ברמת גן , בת ים, רעננה, הוד השרון וכפר סבא יתקיים סיבוב שני.

לינור בר-אל

לינור בר-אל