דף הבית > אקטואליה וחדשות > יוזמה: קליטת פליטים דרוזים מסוריה ויישובם ברמת הגולן

יוזמה: קליטת פליטים דרוזים מסוריה ויישובם ברמת הגולן

ח"כ אכרם חסון נרתם ליוזמת המרכז הבינ"ל לדיפולמטיה לקליטת פליטים דרוזים מסוריה לישראל. המהלך ייבחן על בסיס איחוד משפחות ובכפוף לשיקולי ביטחון

ח"F אכרם חסון. צילום: פלאש 90

ח"כ אכרם חסון. צילום: פלאש 90

סגל המרכז הבינ"ל לדיפלומטיה ציבורית ולהסברה ישראלית בראשות מר דוידי הרמלין, מוביל יוזמה לקליטת פליטים דרוזים מסוריה ויישובם בגולן. הרמלין כבר נועד בעניין זה עם מנהיגי הפליטים הדרוזים באירופה, המונים כ-60,000 איש.

חה"כ אכרם חסון ("כולנו"), אשר נכח אף הוא בפגישה, נרתם ליוזמתו של מר הרמלין והביע את נכונותו להוביל את הליכי-החקיקה הדרושים לקידומה ולתיאומה עם הפקידות המקצועית וגורמי-הביטחון המוסמכים. היענותו של חה"כ חסון ליוזמתו של הרמלין החלה טרם נודע על מותם של ארבעה מקרובי-משפחתו במהלך האירועים האחרונים בסוריה.

גורמים נוספים בכנסת, נציגי רשויות מקומיות ונציגים דתיים מן המגזר הדרוזי בארץ כבר עודכנו בעיקרי-היוזמה והעניקו לה את ברכתם, לקראת הצגתה בפני הממשלה.

במקור נועדה היזמה עבור פליטים דרוזים באירופה וחיזוק ההתיישבות הישראלית בגולן באמצעות סיוע לזוגות צעירים מן המגזר הדרוזי בישראל לבנות שם את ביתם. לנוכח המאורעות האחרונים בסוריה תיבחן אפשרות להחיל את היוזמה גם על דרוזים מעברו השני של הגבול, על בסיס איחודי-משפחות ובכפוף לשיקולי מערכת-הביטחון.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א