העובדה כי נשיא ארה"ב לשעבר הוא אמריקאי לא עוצרת את הקמפיין הפריזאי להרצתו לנשיאות צרפת. לטענת יוזמי הקמפיין הם "מודאגים מאוד מרשימת המועמדים הנוכחית" (וישנם כרגע יותר מתריסר כאלו) בעיקר ממועמדת הימין מרין לה-פן העומדת בראש מפלגת החזית הלאומית, ומובילה כרגע בסקרים.

אובמה על רקע הדגל הצרפתי. צילום מסך מתוך אתר העצומה
אובמה על רקע הדגל הצרפתי. צילום מסך מתוך אתר העצומה

מארגני הקמפיין תלו בפריז וסביבותיה כרזות עם הפורטרט של הנשיא לשעבר בצבעי הדגל הצרפתי אדום-לבן-כחול, ועליהן מתנוסס תרגום לצרפתית של סיסמת הבחירות של אובמה: “Oui on peut” ("כן אנחנו יכולים"/ "Yes we can").

"בתחילה, נתפש הרעיון כבדיחה", אמר אחד מיוזמי הקמפיין המזדהה בשם "אנטואן", אך בתוך ימים ספורים הגיע מספר החותמים על העצומה להגשת מועמדותו של אובמה ל 44,000.  מטרתם של אנשי הקמפיין היא לצבור מיליון חתימות עד ל- 15 במארס כדי לשכנע את אובמה להגיש מועמדות. מטעם דובריו של אובמה לא נמסרה תגובה בנושא.

החוק הצרפתי, למצער, אינו לצידם של הצרפתים מפני שדרישת סף עבור הגשת מועמדות לנשיאות היא היותו של המועמד בעל אזרחות צרפתית.

הבחירות לנשיאות צרפת יתקיימו בחודש הבא. לפי הסקרים העדכניים, לה-פן צפויה לנצח בסיבוב הראשון, אך ספק אם תהפוך לנשיאת צרפת שכן מועמד המרכז עמנואל מקרון גובר עליה לעת עתה בסקרי הסיבוב השני.עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20