ח"כ יואב קיש. צילום: פלאש 90
ח"כ . צילום: פלאש 90

ח"כ יואב קיש (ליכוד) וחברי כנסת אחרים מהקואליציה, מבקשים להוסיף לבצע תוספת לסעיף בתקנות אגרות בית המשפט, כך שתגבה אגרה גבוהה במיוחד מאזרחים שאינם ישראלים בבואם לעתור לבג"ץ. סכום האגרה אותו נדרש עותר לשלם לבג"ץ כיום עומד על 1,786. ההצעה מבקשת להעלות אותו ל-5,400 שקלים, כאמור אך ורק במידה והעותר אינו אזרח ישראלי.

ההצעה תעלה מחר לדיון בוועדה לאישור גובה האגרות לתובענות ייצוגיות בבתי המשפט. אם -תתקבל תכנס לתוקף מיידי. ח"כ קיש אמר כי "תופעת ההגשה של אין ספור כאשר חלק מהן אינן של אזרחי ישראל מחייבת את התייחסות המחוקק, והפתרון המוצע הוא הצבת רף גבוה יותר בעלות העתירה של מי שאינו אזרח ישראלי".

"ימשיך לחגוג על חשבוננו". חוליית המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני במעיין בדולב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"אינתיפאדה משפטית". חוליית המחבלים שרצחה את דני גונן הי"ד בפיגוע במעיין בדולב מיוצגת ע"י 'המוקד להגנת הפרט'. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"המצב הנוכחי פוגע ביעילות בתי המשפט ובאזרחי ישראל וגורר עיכובי דין", הוסיף קיש. "לכן, במקרים של מי שאינו אזרח ישראלי יש להעלות את הרף הכלכלי לטובת הוכחת רצינות העתירה וחשיבותה בידי המגיש והציבור".

בין חברי הכנסת החותמים עד כה: ח"כ נורית קורן (הליכוד), עודד פורר (ישראל ביתנו),  אורי מקלב (יהדות התורה), טלי פלוסקוב (כולנו), מיכאל מלכיאלי (ש"ס), מיקי זוהר (הליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי). יצויין כי העלאת המחיר של אגרה זו אינה כוללת את אלו שנמצאים בתהליך עליה או קבלת אזרחות ישראלית.

החתמה לשינוי התקנות
החתמה לשינוי התקנות

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.