ניסיון נוסף לחבר בין הדור הצעיר ובין דור מייסדי המדינה: יוזמה חדשה מבקשת להושיב את המבוגרים ואת הצעירים סביב אותה מדורה. פורום ‘קול הדורות, המקדם קישר בין צעירים לזקנים, מבקש לחדש את מסורת המדורות שהייתה מסמלי תקופת דור המייסדים. נשים וגברים היו מתיישבים מדי ערב סביב המדורה אשר שימשה מוקד לפעילות התרבותית, הרעיונית והחברתית. הפעילות סימלה את תקופת הבשורה של הקמת הארץ והמדינה.

החל מהשנה, יגבש הפורום, בעזרת הציבור, קבוצות צעירות (לגילאי 18-40) על מנת להפגיש אותן עם דור המייסדים ומקימי המדינה. במסגרת הפעילות, שתערך סביב מדורה כנהוג בל”ג בעומר, יעלו סיפורים משנים אלו, סיפורי מורשת קרב מהפעילויות במחתרות ותחודש המסורת.

שיח משותף מסביב למדורה
שיח משותף מסביב למדורה

הדור ‘הצעיר’, יאתגר את המייסדים בשאלות, אשר יעסקו במקומה של החברה הישראלית אז והיום, ויחד ינסו להבין איך ניתן להוביל להיווצרות חברת מופת, כפי שחשבו עליה הוגי הציונות. כך, לוחמי פלמ”ח, אצ”ל, ההגנה פועלי אדמה וחברי לח”י, הנמצאים בעשור התשיעי לחייהם, יעבירו את מורשתם בל”ג בעומר לצעירים, חיילים, קבוצות בוגרות, משפחות וחבורות- אשר יצרו קשר חם וילמדו האחד את השני.

ניר יששכר, מנהל פורום “קול הדורות” מספר כי הפרויקט נולד לאור שיחות רבות שקיימו בפורום עם דור המייסדים, שמחפשים לשתף את חוויותיהם עם הדור הצעיר. “המיזם הינו הזדמנות להידברות בין הדורות, לשיחה וללמידה משותפת בלתי אמצעית, אשר פעמים רבות אנו לא מקדישים לה את תשומת הלב הראויה לה, ומפספסים הזדמנות להכיר את הדורות המבוגרים ולהחכים מנקודת מבטם.”, אומר יששכר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.