מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog
מטוס 787 של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך ? צילום: Julian Herzog

 

בין שלל ההסכמים עליהם חותמת ישראל עם הודו במסגרת ביקור בנימין במדינה, ישנו הסכם אחד בעל השפעה מידית. המדינות מקדמות הסכם לפיו אייר-אינדיה, חברת התעופה הלאומית של הודו, שתפתח בקרוב את קו נתב”ג-, תטוס מעל שמי סעודיה, כך פורסם ב-“ynet”.

ממהלך שכזה כל הצדדים ירוויחו: הטיסה לישראל וממנה דרך סעודיה תקצר את זמן הטיסה בשעתיים ובכך יחסכו ההודים עלויות, הנוסעים ייהנו ממחירים אטרקטיביים יותר כתוצאה מהגברת התחרות וגם תהיה זו מעין בין ישראל לסעודיה. הסעודים אמנם יציגו מהלך שכזה כמחווה להודו, אך בכל מקרה מדובר במהלך חסר תקדים.

ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת הודו מודי. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת הודו . צילום: אבי אוחיון, לע”מ

 

אין זו הפעם הראשונה שאייר-אינדיה תפעיל קו לישראל, שכן לפני 20 שנה היו כאלה, שהופסקו בעקבות שיקולים כלכליים. חברת התעופה הלאומית של הודו תשתמש במטוסי בואינג 787 (דרימליינר) לטובת התכנית החדשה. נכון להיום רק אל על טסה ישירות בין המדינות, כשמסלול הטיסה הוא דרך הים האדום עד דרומית לסודן ומשם פנייה לכיוון מזרח עד לנחיתה במומביי, מסלול שאורך כ-8 שעות.

בפמליית ראש הממשלה בהודו אישרו כי הסוגייה עלתה בשיחותיהם של נתניהו ומודי, כמו גם הסכם נוסף בתחום התעופה שיאפשר שינוי תעריפי טיסות והסדרי ביטחון.

בריאד חוששים מחיזבאללה. סלמאן מלך סעודיה. צילום: רויטרס
יאשר טיסה לישראל דרך מדינתו? סלמאן מלך סעודיה. צילום: רויטרס
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.