יוזמה חדשה של האתר החרדי ‘’ קוראת לרבנים לרגל ערב ‘’, לצאת בגנות המתקפה בציבור החרדי נגד המשרתים בצה”ל. במהלך היממה הקרובה יתפרסמו באתר קטעי וידאו של הרבנים המשתתפים. באתר קוראים לרבנים “להשמיע קול אחר, קול אוהב ומחבק, קולו השפוי של הציבור החרדי, מתוך תקווה כי הדבר יחלחל לכל שדרות הציבור בישראל, שיבינו כי אותם תוקפי חיילים הם משולי השוליים של הציבור החרדי, שברובו המוחלט מתנער מהם ואמון על “ואהבת לרעך כמוך”. בין המשתתפים בפרויקט: הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, הראשל”צ ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה עמאר, כמו גם רבי יצחק דוד גרוסמן.

המשטרה תזמן לחקירה באזהרה. שר הפנים אריה דרעי. צילום: פלאש 90
השר , “צריך להרבות באהבת חינם”. צילום: פלאש 90

 

עוד נכתב בהקדמה לפרויקט: “מותר וצריך לדון ואף להתווכח על ההשקפה החרדית, האם להתגייס, מי צריך להתגייס, מתי ולמה. ברור גם לכולנו כי לומדי התורה ועמליה, הממלאים ברבבותיהם את היכלי הישיבות והכוללים בכל רחבי הארץ ושוקדים על לימוד התורה שעות ארוכות בכל יום – הם מקור הגאווה שלנו, של הציבור החרדי. הם מקור השמירה וההגנה על העם היושב בציון”.

ביקש לדחות את ההצבעה. ח"כ גפני. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
 ח”כ גפני, אלימות אצלנו – מחוץ לגדר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

יו”ר ש”ס שר הפנים אריה דרעי אמר בתגובה ליוזמה כי: “הדרך שלנו דרך ברורה: דרכיה דרכי נועם. בצורה נעימה ולכבד אחד את השני. מה זה צריך להיות להשמיץ מי שלא הולך בדרכי? זו לא דרכה של תורה, בוודאי לא של בני תורה. צריך להרבות באהבת חינם”.

גם יו”ר ‘’ חבר-הכנסת  אמר: “אנחנו חונכנו נגד האלימות. כולנו זוכרים את מרן הרב שך זצ”ל שזעק ‘לא לאלימות’. אלימות אצלנו היא מתחת לכל ביקורת, מחוץ לגדר. כך היה גם מרן הרב אלישיב זצ”ל, ולהבדיל בין חיים לחיים גם מרן הרב שטיינמן. אלו שמתנהגים באלימות עושים נזק עצום ומשרתים את המטרה ההפוכה. אני נגד זה, אני מוחה נגד זה, אני חושב שזה דבר חמור”.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.