ח"כ (הבית יהודי) התראיין הבוקר (רביעי) ברדיו 'גלי ישראל' לתוכניתו של שרון גל ותקף קשות את יו"ר על פרישתו מהבית היהודי. במהלך הריאיון הוא כינה את צעדיו של בנט "בגידה" והתנגד להעמיד בראש איחוד מפלגות הימין את אך הביע הסכמה לצירופה לאיחוד.

במהלך הריאיון שאל המנחה שרון גל את יוגב: "אתם לא מרגישים שאתם לוקחים את כולנו לאותה נקודה שהיינו בשנת 1992 עם כל ההתעקשויות והמשחקים ושקד כן ושקד לא – מה קורה פה?", יוגב השיב כי: "הבית היהודי זו מפלגה ציונית דתית יש בה מנעשה ציוני דתי מתוך מחויבות לכלל מדינת ישראל אבל ברוח הזו. שש שנים היינו על איזה בַּנקֵט ובסופו גם עם איזה אקזיט של נפתלי בנט, ואיך להגיד – תקרא לזה איך שתרצה – הוא את חשבון הנפש שלו יעשה"

עוד הוסיף ח"כ יוגב: "אני לתוך הקלחת הזו לא מכניס לא אגו ולא יהירות, דבר יותר מומלץ הוא מעט יותר ענווה לכולם. ומכיוון שזו מפלגה ציונית דתית, מכיוון שמדובר באידאל שאנחנו באמת מאמינים בו, אז בראשנו יעמוד אדם ציוני דתי שנבחר, יו"ר המפלגה הרב רפי פרץ".

"לא נאמן". יו"ר 'הימין החדש'. נפתלי בנט צילום: פלאש 90

 

"נפתלי בנט לא נאמן לציונות הדתית – לא לערכיה ולא לאנשיה"

שרון גל הקשה בשלב זה: "אבל אם הסקרים מראים שעם שקד או בנט, או חיזוק של שניהם פנימה – הדבר הזה מביא יותר מנדטים – אז מה, ההתעקשות עכשיו היא: בגלל שהלכתם אנחנו "ברוגז" ולא נפתח לכם את הדלת ואם נפתח לכם אותה אז נעשה לכם גם פרצוף בכניסה?" יוגב ענה כי: "המפלגה קיימת בכדי להביא לתוך העולם המדיני פוליטי את סולם הערכים שלנו. נפתלי בנט לא היה שם, הוא לא היה נאמן לא לציונות הדתית, לא לערכיה ולא לאנשיה. אחרי שהוא פרש הוא הצהיר שסוף סוף הוא לא מחויב, לא מחויב לרבנים, לא מחויב למגזר – הוא אמר את זה כל הזמן. אנחנו לא מחויבים רק למגזר, אנחנו מחויבים בראש ובראשונה לעם ישראל ומדינת ישראל".

"אבל אתם מתנהגים בצורה מאוד מגזרית. אי אפשר לכוון לעם ישראל ולכוון מגזרי אתה מבין?" שאל שרון וח"כ מהבית היהודי ענה: "אבל רוצים להשפיע מרוחנו ובשביל זה בחרנו שיעמוד בראשנו יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ".

יוגב הבהיר כי: "המשאל של המדינה והסקר של המדינה התקיים רק לפני חודשיים ימים קצת יותר ובו הרב רפי פרץ והשותפות עם בצלאל סמוטריץ' ויתר השותפויות עמדה במבחן וחמישה מנדטים קיבלנו ועוד שישי היה על מגירה אצל הליכוד – במו"מ שניהלנו אל מול הליכוד. ואילו מי שמתנהלים כרגע ביהירות לא זכו בבחירות, אז אני מציע קצת להוריד את היהירות ואת הזחיחות ולבוא לכל שולחן משא ומתן מתוך ענווה ומתוך ענייניות ואחריות וכך לנהל את הדברים באחריות למדינת ישראל ולציונות הדתית".

"בגדו בנו ונטשו את הספינה – לקחו את הכסף ובגדו בערכים"

בעניין הליכה עם איילת שקד ועם נפתלי בנט אמר יוגב: "אנחנו באופן הכי אחראי שאפשר, באנו לכנסת כדי לקדם ערכים ולא את עצמנו ולא בכל מחיר עושים איחודים עם כל אדם. אני אפילו קראתי לממשלת אחדות לאומית עם כחול לבן ובעיני ממשלת אחדות לאומית עם כחול לבן היא לא פחותה מלשתף פעולה עם מי שלצורך העניין בגדו בנו ונטשו את הספינה ולקחו את הכסף ובגדו בערכים. האם נכון שאנחנו נחזיר אותם? האם כלב שב על קיאו? לא".

"אני מברך על שותפות" שרת המשפטים לשעבר איילת שקד. צילום: פלאש 90

 

"אני אפילו מברך על שותפות עם שקד"

יוגב ביצע אבחנה בין איילת שקד לנפתלי בנט והבהיר: "אני רוצה ליצור הפרדה. את הצעד הזה (פרישה מ'הבית היהודי' והקמת 'הימין החדש') יזם ועשה ובמידה מסוימת אפילו כפה על אחרים יחד עם יהירות של שותפים נוספים – אדם מסוים. לא כולם היו שם עם אותה התלהבות, היו אפילו כאלו שהביעו צער, חלקם גם אמרו לנו את הדבר. ולכן אני אינני פוסל שום שותפות, אני אפילו מברך אם היא (שקד) תביא את התועלות האלקטורליות. אבל הדברים צריכים להיות מתוך ענווה ושותפות ובראש המפלגה צריך לעמוד כפי שהכרענו הרב רפי פרץ".

 

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.