הדגל הגדול , עליו מוטבע סמל העיר – אריה יהודה הושק ונפרס היום (ג'), יום העצמאות, למרגלות פסל עמודי הזית מול קיבוץ . מדובר בדגל באורך 110 מטר ורוחב 60 מטר, המשתרע על 6,600 מ"ר כגודל מגרש כדורגל שנתרם במתנה לעיר ירושלים לרגל שנות איחוד העיר ולרגל יום העצמאות של מדינת . חשיפת הדגל נערך לקול תרועת שופרים, שירת התקווה ולווה בנטיעת עצי זית והפנינג מיוחד.

את הדגל הגדול בעולם, יזמה, הפיקה ותרמה גרייס גלינדס גופנה, אשת עסקים נוצרייה בת 55 מהפיליפינים, אוהדת ותומכת גדולה של מדינת ישראל והעם היהודי. על שמה של גופנה רשומים 10 שיאי עולם בספר השיאים של , בהם דגל מדינת ישראל הגדול בעולם שנחשף מול המצדה ב-2007, דגל העיר ירושלים שנחשף באצטדיון טדי ב-2009, דגם לוחות הברית עשויים אבן ודגם ארון הברית הגדול בעולם שהוצג היום בחשיפת הדגל.

השקת ופריסת הדגל הגדול בעולם לרגל יום העצמאות ה- 69 של מדינת ישראל. צילום: רב תקשורת
השקת ופריסת הדגל הגדול בעולם לרגל יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל. צילום: רב תקשורת

 

גופנה מסרה כי את הדגל הכינו 3 תופרים במשך 33 ימי עבודה, ואליהם התווספו צוות עוזרים רחב שסייע גם בהבאת הדגל בקונטיינר שלם לישראל. הדגל היום לקול תרועת שופר ושירת התקווה ובהשתתפות ח"כ יהודה גליק (הליכוד) שהדגיש את חשיבותה של ירושלים לעם היהודי ואת פועלה של גרייס גופנה למען ירושלים ועם ישראל. במהלך יום העצמאות ביקרו בהפנינג מאות מתושבי העיר וקיבוץ רמת רחל, מהגרות עבודה מהפיליפינים השוהות בישראל ועוד. במסגרת חשיפת הדגל הוצגו גם 180 דגלי אומות העולם, חולקו דגלים למשתתפים וניטעו עצי זית.

בצד הדגל הענק הוצב גם דגם ארון הברית הגדול בעולם שנחשף לפני 4 שנים בירושלים. דגם ארון העדות, שנבנה על פי המתואר בפרק כ"ה בספר שמות כולל שני כרובי זהב, דגם בגובהה של 5 מטר ובמשקל של 800 ק"ג שהובא לרמת רחל על גבי משאית והוצב למרגלות פסל עמודי הזית שעיצב הפסל רן מורין ב-1991 ובראשו 3 עצי זית המסמלים את שלושת הדתות: היהדות, הנצרות והאיסלם והם חלק מהפארק בו נטועים 200 עצי זית ב-27 שורות בתוכנית מעגלית שבצידם נפרס הדגל הענק. גופנה מסרה כי הדגל החדש שיצרה הוא דרכה להביע את אהבתה ותמיכתה בירושלים ובמדינת ישראל ביום העצמאות.

גרייס גופנה, נוצרייה תומכת ישראל שמוצאה ממשפחה יהודית ספרדית עתיקה החיה בפיליפינים, מחזיקה בירושלים דירה באופן קבוע ומגיעה לישראל לעיתים תכופות. בשביל רבים מהעובדות הפיליפיניות השוהות בישראל היא השגרירה האמיתית של הפיליפינים בישראל ותמיכתה בישראל לא יודעת שובע. גופנה השיקה ופרסה בשנים האחרונות את דגליה ברמת הגולן, בקיבוץ מגידו, במצדה, בירושלים וסמוך לרצועת עזה, שם כמעט ונהרגה על ידי ערבים. גופנה מסרה כי במהלך החודש יבקר בעידודה נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, לראשונה בישראל. לקראת יום העצמאות היא איחלה למדינת ישראל ותושביה שגשוג וביטחון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.