יחידת להב 433. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

המשטרה עצרה הבוקר (ד') שלושה חשודים נוספים בפרשת "יהלום שחור" בה הוברחו עפ"י החשד יהלומים בשווי כ-300 מליון שקלים מרוסיה לישראל.

כזכור, לב לבייב הוא איש העסקים ששמו נקשר בפרשה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצר 6 חשודים בפרשה – ביניהם אחיו ובנו זבולון, עד ליום שני הבא.

במסגרת החקירה של המשטרה ורשות המסים התברר כי עובד במפעל בבעלות לבייב ברוסיה מכר את היהלומים בלי לדווח כנדרש לרשויות המס, זאת לאחר ששב לישראל כתושב חוזר לפני שש שנים. בפשיטה בביתו נמצאו מאות תעודות משלוח.

איש העסקים לב לבייב. צילום: משה שי, פלאש 90

 

מהחקירה עולה כי היהלומים הופקו במכרות של לבייב באפריקה, משם הועברו לרוסיה ואז הוברחו לישראל ללא תיעוד. לבייב עצמו מסר פרטים ולאחר מכן נסע לאנגליה. ייתכן כי לבייב יידרש לחקירה בפרשה. עם פרסום הפרשה נמסר כי בכוונת היחידות החוקרות לבצע מעצרים נוספים של חשודים בארץ ובחו"ל.

החשודים המקורבים ללבייב נחקרו באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות. החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל ורשות המסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20