במהלך הופעה בבית שפירא אמש (ש') בפתח תקווה, התנצל המוסיקאי יהונתן גפן על ההשוואה שערך בין המחבלת עאהד תמימי, המואשמת בתקיפת חיילים, לאנה פרנק וחנה סנש. "עצם זה שהבאתי את אנה פרנק וחנה סנש לסיפור הזה זו הייתה טעות, ואני מתנצל עליה מכל לבי", אמר גפן בפני הקהל. כך פורסם ב-mynet פתח תקווה. אולם גפן התעקש כי המתקפה כלפיו לא הייתה מוצדקת ותקף את כלי התקשורת. "אמצעי התקשורת הם זבל, הם מחפשים רכילות כדי לעשות ממני אדיוט. אין לי עניין להיפתח בפני התקשורת כי הם תמיד יעוותו את זה כיוון שהם מחפשים סנסציה ורכילות".

"זה שהבאתי את אנה פרנק וחנה סנש לסיפור - טעות". אנה פרנק ועאהד תמימי. צילום שמאלי: פלאש 90
"זה שהבאתי את אנה פרנק וחנה סנש לסיפור – טעות". אנה פרנק ועאהד תמימי. צילום שמאלי: פלאש 90

 

"מודה ועוזב ירוחם", כתב בתגובה שר הביטחון אביגדור ליברמן בחשבון הטוויטר שלו על ההתנצלות. זאת אחרי שכינה את המוסיקאי "שיכור" והנחה את מפקד גלי צה"ל להפסיק להשמיע או לראיין אותו בכל שידורי התחנה.

עדו אמר גפן במהלך ההופעה, כי "ברגע שליברמן מחרים אותי, שכולם מחרימים אותי, שיש תנועה שלמה של אנשים כמו מאיר ויזלטיר המשורר ש-70 שנה לא כתב שיר טוב, אז אלה דברי הבל, אז יש שנים דברים לעשות – להביא את הכיבוש בחזרה לכותרות משום שאנחנו 50 שנה כובשים עם אחר, ובנוסף להראות שכמו שאנחנו עסוקים בלבחור גיבורים לאומיים, מטרומפלדור עד משה דיין, גם הם בוחרים את הגיבורים שלהם".

היוצר ואיש השמאל הקיצוני יהונתן גפן. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
היוצר ואיש השמאל הקיצוני יהונתן גפן. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

גפן המשיך לתקוף את הביקורת שהוטחה בו וטען כי הוא הקורבן: "כלי התקשורת עושים ערבים שלמים מהדורות חדשות.. באים אליי הביתה.. שבוע הייתי במצור. שבוע הדשא שלי היה מלא פפרצי, ולא פתחתי את הדלת ולא אכלתי שבוע. הם תמיד יעוותו את זה. אתם לא". על פי ההקלטה שהובא ב-ynet, בתגובה לדבריו, זכה גפן למחיאות כפיים מהקהל.

כזכור, איש השמאל הקיצוני פרסם בשבוע שעבר שיר שכתב ובו השווה בין המחבלת עאהד תמימי שתקפה מספר פעמים את חיילינו, לבין אנה פרנק, חנה סנש וז'אן דארק, בצירוף תמונה של המחבלת תמימי, נגדה תלוי ועומד כתב אישום. "ילדה יפה בת 17 עשתה מעשה נורא וכשקצין ישראל גאה שוב פלש לביתה היא דפקה לו סטירה. היא נולדה לתוך זה ובסטירה הזאת היו חמישים שנה של כיבוש והשפלות. וביום שבו יסופר סיפור המאבק את, אהד תמימי, אדומה השיער, כמו דוד שסטר לגוליית, תהיי באותה שורה עם ז'אן דארק, חנה סנש ואנה פרנק", כתב גפן.

"מודה ועוזב ירוחם". שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90
"מודה ועוזב ירוחם". שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90


אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20