יהודי אירופה דורשים מאונסק"ו: "הפסיקו לממן את הקרנבל השנתי בעיר אלאסט בבלגיה המקדם מיצגים אנטישמיים זו השנה השניה ברציפות"

מארגני הקרנבל השנתי בעיר אלאסט בבלגיה, שהואשמו בשנה שעברה באנטישמיות לאחר שהציגו בקרנבל מיצג אנטישמי מובהק שכלל בובות ענק של יהודים דתיים, כאשר פניהם ודמותם מוצגת באופן סטריאוטיפי: אף גדול, פרצוף מרושע ושקים של כסף צמודות לגופם, כנראה לא הפנימו את המסר. לקראת הפסטיבל שיתקיים עוד מספר חודשים, מחלקים המארגנים סרטי בד לבגדים שצוחקים על מחאת היהודים ועל אונסק"ו, שאמור לקבל החלטה בחודש הבא על קיום הפסטיבל.

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), הרב מנחם מרגולין שמוביל את המחאה נגד מארגני הקרנבל פנה לאונסק"ו בדחיפות בדרישה תקיפה להפסקת מימון הפסטיבל וניתוק התמיכה שנותן הארגון עם לקרנבל.

במכתבו למנכ"לית אונסק"ו ציין הרב מרגולין כי: "ראש עיריית אלאסט כבר זומן למטה אונסק"ו בפריס בספטמבר על מנת לתת הסברים למיצגים האנטישמיים בקרנבל והסביר שמדובר בבדיחה ברוח הקרנבל. העניין עם בדיחות זה שהן אמורות להצחיק את כולם, ולנו היהודים חוש הומור פנטסטי. אבל אף יהודי בשום מקום באירופה לא צוחק. במקום זאת, אנו נרתעים בגועל מהדרך הגרוטסקית שמארגני הקרנבל מבקשים להציג יהודים – אף גדול ופרצוף חמדן ומרושע. מדובר ממש פעולת "העתק הדבק" מהתעמולה הנאצית של גבלס וזה מסוכן! מבקשים ליצור פה בידול בין יהודים לבין החברה הבלגית המיינסטרימית".
אלדר ממן

אלדר ממן