משפחה חרדית משכונת 'בורו פארק' שבברוקלין מאשימה את חברת הלואו-קוסט האמריקאית 'ספיריט איירליינס' בהתנהגות אנטישמית בטיסה מניו-יורק לפלורידה.

חנה וישראל בק הגיעו לנמל התעופה ניוארק ביום שלישי שעבר עם יחד עם שלושת בנותיהם – בת 6 שבועות, בת שנתיים ובת שלוש – נרגשים לצאת לחופשה של שבוע בפורט לודרדייל, שבפלורידה.

"זה היה הטיול המשפחתי הראשון שלנו", אמרה חנה בת ה-25 בראיון ל'ניו-יורק פוסט'. "חופשה יפה שהפכה לחוויה טראומטית – ממש סיוט מהדרך בה טיפלנו ואיך ליוו אותנו החוצה בלי שטרחו לומר לנו מה עשינו".

חנה סיפרה שכאשר הם הגיעו לשער העלייה למטוס, האחראי איפשר להם להעלות את עגלת התינוק של הבת הקטנה על הטיסה, אבל את שני הדיילים בכניסה למטוס זה לא ממש עניין.

"אחד מהם אמר לנו 'אין שום סיכוי שזה יקרה ולא אכפת לי מי אישר את זה בשער. אני הבוס כאן ואני הולך להחליט אם זה נכנס או לא", תיארה חנה את תחילת השתלשלות הדברים.

לדבריה, הם לא התווכחו וקיפלו את העגלה, אבל הדיילים התעצבנו ואחד מהם, כפי שהעיד מאוחר יותר אחד הנוסעים, אף הטיח בהם "יהודים מפגרים".

הנוסע, בן 24 שהזדהה בשם בנימין, סיפר 'לניו-יורק פוסט' שהיה המום מההערה המגעילה של הדיילים. "זה היה בבירור אנטישמיות, עניין אישי", אמר.

גולשים מגיבים לתקרית בעמוד הפייסבוק של החברה. צילום מסך

 

אולם זה לא נגמר בכך. בני הזוג טוענים כי הדיילים הטרידו אותם לאורך כל הטיסה ואחד מהם אף איים כי רשויות החוק ימתינו להם בנחיתה.

לאחר שהמטוס נחת, הודיעו הדיילים לכל הנוסעים להישאר במקום, עד שאנשי החוק יעלו על המטוס וילוו את בני הזוג היהודים "העבריינים" ובנותיהם הקטנות החוצה.

ואם לא די בכך, הרי שהחברה הודיעה להם שלא תכבד את כרטיס החזרה שלהם ובכלל – הם לא רצויים יותר ב'ספיריט איירליינס'.

חבר הפרלמנט לשעבר דב היקינד, שהמשפחה פנתה אליו בקשר לאירוע, כינה את ההתנהגות כלפיהם ואת ההערה האנטישמית כ"בלתי נסבלת".

"המשפחה הזאת חוותה טראומה, והחופשה המשפחתית שלהם נהרסה בגלל התנהגות לא מקצועית של צוות הטיסה", אמר בהצהרה. "הדייל שקרא להם 'יהודים מפגרים' צריך להיות מפוטר".

מהחברה נמסר כי בני הזוג "התעלמו מהוראות צוות הטיסה מספר פעמים, החל מתהליך העלייה למטוס ועד המשך הנחיתה". עם זאת, בחברה ציינו כי "תפתח חקירה בעניין. 'ספיריט איירליינס' לא תסבול שום צורה של אפליה. אנו גאים מאוד בצוות שלנו ושואפים לספק שירות יוצא דופן לכל האורחים שלנו", לשון ההודעה.לינור בר-אל

לינור בר-אל