ח"כ לשעבר יהודה גליק אמר בראיון רגע אחרי שחרורו ממעצר "מפקד המחוז הנכנס הוא אותו אדם שהיה מפקד מרחב בהר כהמשטרה התנכלה. ביקשתי מראש שאני מגיע עם שני חברי קונגרס ושיתנהגו בצורה מכובדת הם ענו שהם תמיד מתנהגים בצורה מכובדת ושאני זה שעושה פרובוקציות".

גליק הוסיף: "זועק לשמים שיש מגמה שהחליטו להיאבק נגד יהודים שעולים להר הבית".
גליק מגלה כי התריע כבר לפני כמה חודשים כי עכשיו שהוא כבר איננו חבר כנסת, הוא חושש שהמשטרה תנסה להחזיר לו את התדמית שהייתה לו בעבר, ולא תהסס להביא למעצרו.

ממשטרת ישראל נמסר:

בשעות הבוקר הגיע להר הבית מבקר מלווה ב 2 חברי קונגרס אמריקאים ובני משפחותיהם, שסיירו בשטח הר הבית והביקור הסתיים ללא אירועים חריגים.

לאחר זמן קצר, חזר המבקר לנקודת הבידוק בכניסה להר הבית (שער המוגרבים) ונכנס לשטח ההר ללא תיאום עם השוטרים והחל להסתובב בהר הבית בניגוד לכללי הביקור הנהוגים במקום, אותם מכיר מביקוריו הקודמים, הוא סירב להישמע להוראות השוטרים ולהתלוות אליהם תוך המשך יצירת פרובוקציה מולם, דבר שאילץ אותם לעכב אותו, ולאחר שהמשיך ליצור פרובוקציה מול השוטרים, הם נאלצו להודיע לו שהוא עצור, גם בשלב זה המשיך במעשיו דבר שאילץ את השוטרים לאזוק אותו. הוא שוחרר מהאזיקים עוד בשטח ההר ולווה ע"י השוטרים לחקירה.

נציין כי במהלך החודשים האחרונים אותו מבקר הגיע מספר פעמים מדי שבוע על מנת לבקר בהר הבית, בהם כמעט כל ביקור היה מלווה בפרובוקציה שהובילה לא פעם להימנעותם של מבקרים נוספים להצטרף לקבוצתו.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.