מאוחדת” אמור לעלות הבוקר (א’) לאישור בוועדת שרים, אך סיעת מבקשת לדחות את ההצבעה בנושא. הצעת החוק מהווה תיקון לחוק יסוד ירושלים, עפ”י ההסכמים הקואליציוניים הסיעה החרדית תערוך דיון פנימי בכל חוק יסוד בטרם תצביע עליו בוועדת שרים.

ביקש לדחות את ההצבעה. ח"כ גפני. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ביקש לדחות את ההצבעה. ח”כ גפני. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

“מבלי להביע עמדה עלה חוק עצמו, מכיוון שמדובר בחוק יסוד ועפ”י ההסכם הקואליציוני הנני מבקש לקיים דיון על חוק זה כמתחייב מן ההסכם ולא להביא לאישור מבלי הסכמה”, כתב ח”כ ליו”ר הקואליציה דוד ביטן ביום שישי.

יוזמת החוק, יו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ רפאלי, פרסמה אמש (ש’) כי “החוק נועד למנוע מצב בו יקום ראש ממשלה בישראל ויחלק את ירושלים במסגרת הסכם מדיני מסוכן”.

לדבריה, “בהתחשב בניסיון העבר, בו שני ראשי ממשלה ביקשו לבצע זאת ולא צלחו, יש למנוע את האפשרות שזה יקרה שוב בעתיד. לאור הסיכומים אני קוראת לשרים לתמוך בהצעת החוק ולחברי הכנסת מהקואליציה והאופוזיציה להצביע בעדה במליאה”.

כזכור, בשבוע שעבר נערכו עימותים בקואליציה בנוגע לחוק שקודם ללא הסכמות. לבסוף נועדו השר (הבית היהודי) והשר לענייני ירושלים (הליכוד) והגיעו לפשרה. לפי ההצעה, כל העברת שטח מהעיר לגורם זר תדרוש רוב של 80 חברי כנסת, שינויים מוניציפליים דורשים רוב רגיל וביטול החוק יתאפשר גם כן ברוב רגיל.

“ירושלים היא עיר בעלת מעמד מיוחד ומשמעות היסטורית לעם היהודי ובירתו הנצחית”, נכתב בהצעה. “כשיש סימנים המבקשים לערער על מוסכמות יסוד אלה שבבסיס קיומנו הלאומי, על הכנסת לעשות מעשה שימנע כל פגיעה בבירת ישראל”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.