צילום: יח"צ

 

עבירות מין והטרדות מיניות

בראיון הוידאו הבא עו"ד שרון נהרי מסביר ומבחין בין מושגים משפטיים שיש לגביהם התייחסות משפטית שונה; הטרדה מינית, מעשה מגונה, בעילה, אונס.

כמו כן, עו"ד נהרי נותן סקירה בנושא עבירות המין, הטרדות מיניות ומציג את משמעות החוק בישראל למניעת הטרדה מינית.

בנושא עבירות מין עו"ד נהרי נטל חלק בייעוץ ובליווי חקירתו של הנשיא לשעבר קצב וייצג אישים וידוענים רבים וביניהם את הרב אליעזר ברלנד, את סגן יו"ר ההסתדרות במחוז תל אביב וגם את האבא של כוכבת הילדים עדי ביטי.

המערכת המשפטית, הן בארץ והן בחו"ל, בעידן הנוכחי נוטה להחמיר עם מבצעי עבירות מין והטרדה מינית. תופעת ה – "Me Too" – "גם אני" אשר החלה כתנועה להעלאת מודעות לתופעות של אלימות מינית קבלה תאוצה תקשורתית, בעיקר לאור דמויות מפורסמות שעלו לכותרות, ובמקביל לכך ההחמרה בעונשים של העבריינים המורשעים.

 

 

עבירות שוחד, פשיעה כלכלית, הלבנת הון

בראיון הוידאו הבא עו"ד שרון נהרי מפרט את סוגי הפשיעה הכלכלית, מסביר מה הן עבירות צווארון לבן, ומדבר על תופעת הלבנת הון.

עו"ד נהרי יצג ומייצג שורה של חשודים בעבירות אלו וביניהם  ראש מועצת עמנואל, ראש המועצה זכרון יעקב, המורים שנעצרו במסגרת פרשיית משרד החינוך, הפרשייה של התעשייה האווירית, הנחקרת על ידי היאחב"ל ועוד.

רשת האינטרנט אשר יצרה מהפכה טכנולוגית, יצרה גם אפשרויות ביצוע פשיעה כלכלית ועבירות הונאה ומרמה בהיקפים נרחבים. עו"ד המייצג ומטפל בעבירות אלו, חשוב שיהיה בעל ראייה כוללת, תוך שהוא מסתייע בגורמים מקצועיים רלוונטיים; רואי חשבון, מומחי מחשב, אנשי כלכלה וכד'.

 

 

מחיקת רישום פלילי

בראיון הוידאו הבא עו"ד שרון נהרי, מומחה למשפט פלילי וצווארון לבן, מציג ומאיר את עינינו בנושא הליך משפטי המסתיים בהרשעה ועל אופן הטיפול.

תיק פלילי וכתב אישום פלילי מהווים מכשול קריטי ומשמעותי בחייו האישיים והמקצועיים של כל אדם באשר הוא. הליך משפטי המסתיים בהרשעה ורישום פלילי ישפיע על אותו אדם שהורשע למעשה למשך כל חייו, גם לאחר שריצה את עונשו. דוגמאות לכך הן קשיים בהשגת ויזה למדינות מסוימות בחו"ל, מגבלה באפשרויות תעסוקה, פגיעה ביכולת השתכרות, דחיית בקשה לקבלת רישיונות עיסוק בתחומים מסוימים ועוד. לכן, במקרה של פתיחת תיק פלילי, מומלץ לפנות מהר ככל הניתן לעורך דין פלילי מנוסה על מנת שיעשה ככל יכולתו להגיע למצב של סגירת התיק הפלילי ובכך לאפשר חזרה לשגרה אישית, חברתית ומקצועית מהר ככל הניתן.

 


מידע נוסף:  באתר של שרון נהרי ושות' – משרד עורכי דין        

הכתבה נכתבה בשיתוף דויד בוטנרו – אָסקימוֹ TV  

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20