לאחר האירועים בנגב, בהם נראה ג'יפ צה"ל חסום ע"י רכבי בני מיעוטים, שלאחר מכן אף התעמתו פנים אל פנים מול החיילים, יצא ארגון 'עד כאן' בביקורת חריפה על נהלי צה"ל, על כך שמונעים מחיילים להגן על עצמם ועל המדינה במקרים חוזרים ונשנים של גניבות כלי נשק וציוד מבסיסי הצבא ומהחיילים.

בקריקטורה של 'עד כאן' נראה חייל צה"ל שהורד על ברכיו, כשמשפטן קושר את ידיו זו לזו מאחורי גבו. צלם ארגון 'בצלם' מתעד את המתרחש, ואילו בני מיעוטים מנצלים את ההזדמנות ותוקפים את החייל המנוטרל. ברקע נראים ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, כשהם צופים על האירוע ללא כל התערבות מצדם.

בארגון עד כאן טענו כי התופעה נובעת מהלחץ הבינלאומי המופעל על חיילי צה"ל, שמקורו בארגוני 'זכויות האדם' "התופעה המחפירה הזו היא תולדה של תהליך ארוך שנים של קשירת ידי החיילים באמצעות לחץ בינלאומי, שמגיע מארגוני זכויות האדם הישראליים".

"כל סרטון ערוך של 'בצלם', כל עדות אנונימית של 'שוברים שתיקה' – מיד מוצאות את מקומן בדו"חות של האו"ם ודומיהם, עם אצבע מאשימה לעבר מדינת ישראל על הפרת זכויות אדם ושימוש מופרז בכוח. החיילים כל כך חוששים מהתוצאות של שימוש בכוח עד שאנחנו מגיעים למצב הנוכחי, שבו חבורת בדואים שגונבים מדי יום ציוד לחימה וציוד אישי של חיילים מבסיסי הדרום מרשים לעצמם לאגף ולחסום רכב של חיילי צה"ל ולאיים עליהם.

המצב המחפיר הזה חייב להיפסק. צה"ל מוכרח לקחת אחריות על כבודו ועל חיי חייליו ולשים סוף לסאגה המבישה הזו", סיכמו בארגון.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.