No Tag To Print

צילום:pixabay

ידית הדלת נשברה ולא ניתן לפתוח? הנה מה שאפשר לעשות

דלתות הכניסה לבית נועדו לשרת אותנו נאמנה שנים רבות ללא שום בעיות או תקלות. יחד עם זאת, עקב האכילס שלהן הוא הידיות שעוברות שימוש רב וחשופות לחבלות ולמכות. כתוצאה מכך הן עלולות להישבר או להיתקע ולגרום לכך שננעלים מחוץ או בתוך הבית. אם ידית הדלת נשברה לכם והדלת לא נפתחת, לנו בצוות המנעולנים של מנעולן פיקס חשוב כי תדעו שיש מה לעשות – להחזיק באופן קבוע מספר של מנעולן מקצועי בכיס. כיצד באפשרותו לעזור לכם? מיד תבינו.

סימנים לכך שהידית נשברה

עוד לפני שנסביר לכם כיצד מנעולן יכול לעזור לכם כאשר הדלת לא נפתחת בשל ידית שבורה, חשוב כי תכירו את המבנה של ידית הדלת שלכם ואת הסימנים לכך שהיא שבורה וזקוקה להחלפה. ובכן, ידיות דלתות הכניסה עשויות בחלקן החיצוני ממגוון רחב של חומרים כגון עץ, ברזל, פלדה, אלומיניום ולעיתים אף נירוסטה. החלק שמעגן את הידיות למנגנון של הדלת עשוי תמיד מברזל והוא זה שעשוי להישבר ביום מן הימים. במקרים רבים שבירה של ידית הדלת באה לידי ביטוי בסממן חיצוני שניתן לראות, למשל ידית שמוטה. אך לעיתים ההבנה כי ידית הדלת אכן נשברה מתרחשת רק כאשר מושכים אותה והיא יוצאת ממקומה. במקרים אחרים הידית נראית בסדר גמור, השימוש בה אינו מסגיר שיש בעיה כלשהי, אך ברגע שמנסים לפתוח את הדלת היא פשוט אינה נפתחת.

הפתרון – להזמין מנעולן שיחליף את הידית השבורה בדלת

על מנת להחליף ידית שבורה בחדשה יש:

* לשחרר את הפין שממוקם בחלק הפנימי של הידית

* לשלוף אותה ממקומה

* לאחר מכן להוציא את הידית החיצונית עם המוט המקשר

* להחליף לידית תואמת

* לבסוף, לבצע את כל הפעולות בסדר הפוך.

אם לרגע חשבתם לבצע את הפעולה בעצמכם, קחו בחשבון כי  החלפת ידית בדלת היא פעולה שעשויה להסתבך במידה והדבר לא נעשה כראוי, כך שרצוי לא לקחת סיכונים. לא בטוח שיש לכם את הכלים המתאימים לעבוד איתם לצרכי החלפת הידית, מה גם שהביצוע עצמו, במידה והוא מבוצע על ידי ידיים שאינן מיומנות, עשוי לגרום נזק פיזי או אסתטי לדלת ו/או לפגוע במנגנון הנעילה.

על כך זאת ועוד, בכלל לא בטוח שתצליחו למצוא בקלות ידיות חדשות מהדגם שנמצא ברשותכם, כך שחבל על המאמץ שלכם. מנעולן מקצועי ידע להמליץ לכם על הידית שהכי תתאים לדלת שלכם ולהשיג לכם אותה בקלות, בין אם מדובר בדלת חדשה או ישנה. כמובן שגם החלפת הידית תיעשה על ידי המנעולן בצורה מקצועית, ללא פגיעה בדלת או במנגנון.

 טווח מחירים של החלפת ידיות בדלתות כניסה

כאשר מחפשים שירותי החלפת ידית בדלת כניסה או דלת פנים, יש לוודא אל מול המנעולן (בין אם זה אנחנו במנעולן פיקס או חברה אחרת) מה כוללת הצעת המחיר, כלומר, האם גם הידית כלולה במחיר ולא רק ההתקנה שלה. הדבר תופס משנה חשיבות במקרים בהם יש צורך בהתאמה של ידיות לדלתות ישנות מאוד או מעוצבות ומיוחדות. טווח המחירים של השירות נע בין 200 ל-650 שקלים כאשר לכך יש להוסיף כ- 150 שקלים בערך, במידה ומזמינים את המנעולן מחוץ לשעות העבודה המקובלות – בלילות, בשבתות או בחגים.

פירוט טווח המחירים הממוצע בישראל:

  • החלפת ידית אחת (הפנימית) – כ-200 שקלים.
  • החלפת הידית החיצונית לדלת פלדלת/רב בריח/שריונית חוסם – בין 250 ל-300 שקלים.
  • החלפת שתי הידיות לדלת פלדלת/רב בריח/שריונית חוסם – בין 400 ל-450 שקלים.
  • החלפת ידיות לדלתות מעוצבות או מנגנונים נדירים – עד 650 שקלים.

כמו כן, יש לקחת בחשבון כי המחיר עשוי לעלות ככל שהנזק שנגרם אינו מסתיים אך ורק בידית. למשל, כאשר החבלה כוללת גם פגיעה במנגנון, בלשונית הנעילה או בצילינדר. מסיבה זו חשוב מאוד להתקשר עם מנעולן איכותי ובעל ניסיון מוכח ולא עם איש מקצוע עלום שם, שעשוי לטעות (או להטעות) ולגרום לכם להוציא במקום 200 שקלים, סכום הרבה יותר גבוה שלא לצורך.

It is not Android