"המחנה הציוני קיבלו הנחיה מידיעות אחרונות לא לתקוף את 'יש עתיד' כי אחרת לא יקבלו סיקור אוהד", כך חשף היום (ג') בתכניתו של אראל סג"ל בגל"צ ליאור חורב, היועץ האסטרטגי של מפלגת 'כולנו' בבחירות האחרונות והיועץ והאסטרטג התקשורתי של המפכ"ל רוני אלשיך.

"ידיעות אחרונות תיווכו בין בכירי יש עתיד והמחנ"צ". צילום: פלאש 90
"ידיעות אחרונות תיווכו בין בכירי יש עתיד והמחנ"צ". צילום: פלאש 90

חורב הסביר כי "נערכו מפגשי תיאום, על פי חלוקת אינטרסים, בין בכירים במחנה הציוני, בכירים ביש עתיד ובין היתר במעורבות גורמים בכירים בידיעות אחרונות, ששם נאמר חד משמעית שזה (ההתקפות הדדיות, א.ר) לא משרת את האינטרס, והם צריכים להימנע מזה, והם גם לא יקבלו סיקור להתקפות האלה".

לטענתו אגב, אין בכך כל פסול כל עוד לא מדובר במטרות מסחריות של העיתון, וכל עוד הדבר נעשה בשקיפות.

החברים של מוזס. מתוך 'הפטריוטים' (ג')

"לבוז׳י הרצוג יש חוצפה מיוחדת לדרוש את פיטורי רה״מ מתפקיד שר התקשורת בזמן שהדוברת שלו מתועדת כשהיא מפעילה את עורך ווינט בבחירות האחרונות". כך הגיבו אתמול (ב') מפלגת הליכוד לדרישתו של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג לחקור את הקשר בין בנימין נתניהו לעיתון 'ישראל היום'.

כזכור, ביום ראשון האחרון פורסם בחדשות 2 כי מו"ל 'ידיעות אחרונות', נוני מוזס, הציע לראש הממשלה טובת הנאה לפיה העיתון יפסיק לתקוף ולהשמיץ את ראש הממשלה בתמורה לכך שראש הממשלה יפעל נגד העיתון המתחרה 'ישראל היום'. זאת כחלק מחקירת ראש הממשלה במה שמכונה "תיק 2000".

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/301809604" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /] על פי הפרסום, מוזס ונתניהו קיימו פגישה במהלכה עלתה הצעה מצד נתניהו שאמורה היתה להניב רווח כספי למו"ל "ידיעות אחרונות". לא ברור אם ההצעה הייתה הפסקת ההפצה של 'ישראל היום' או הפיכת העיתון החינמי לעיתון בתשלום, כאשר בתמורה ביקש נתניהו כי 'ידיעות אחרונות' ישנה את הקו הלוחמני שלו נגדו.

השיחה בין השניים הוקלטה ועומדת במרכז החקירה, וב"וואלה!" פורסם קטע ממנה ובו מוזס אמר לנתניהו: "אפנק אותך בעיתון, אם תעזור לי בחוק 'ישראל היום'", נתניהו השיב לו: "יהיה בסדר".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20