בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי העיתונאי ואיש השמאל הקיצוני יגאל סרנה ישלם סכום של 25 אלף שקלים לקמב"צ חברון, אשר הורוביץ, בעקבות כינויו של הורוביץ בכינויי גנאי ובהם גם המילה 'נאצי'.

כזכור, לפני כ-4 שנים פרסם סרנה פוסט בפייסבוק שלו, שבו נראה הורוביץ כשהוא מצלם גופת מחבל כאשר לפי הטענה הוא גם חייך. סרנה כתב כי הורוביץ הוא סוג של קוזאק פוגרומצ'יק ובהמשך אף הוסיף את הכינוי 'בין חלאה לנאצי'.

בתביעה לפיצויים נטען כי הכינוי 'נאצי' שמור לגרועים שבאויבים ולא למי שמצלם ואף מחייך לנוכח גופת מחבל.

בית משפט השלום בירושלים קבע כי סרנה ישלם סכום של עשרים וחמישה אלף שקל להורוביץ. בית המשפט המחוזי דחה את הערעור. "מושג זה לא איבד גם בשפת הרחוב את המשקע האסוציאטיבי הקשה הנלווה לו בהקשרו ההיסטורי", כתבו השופטים.

עו"ד איתמר בן גביר, המועמד לכנסת מטעם הרשימה הדתית המאוחדת, שייצג את הורוביץ מסר בתגובה: "המסר של בית המשפט המחוזי הוא שיש להיזהר מהשימוש בכינוי נאצי ודווקא בימים שבהם אנשי השמאל הקיצוני שולפים שוב ושוב את הכינוי הזה יש להזכיר להם שהם לא רק פוגעים בזכר שישה מליון יהודים שנשרפו ונטבחו, אלא גם חשופים לתביעה אזרחית שנגיש נגד כל אחד מהם".

בן גביר הוסיף כי "מי שישתמש בביטוי נאצי גם אם הוא פוליטיקאי אין לו שום חסינות ולא ירחק היום שהרב בני לאו, שלי יחימוביץ, גלאון, וזנברג ימצאו את עצמם על ספסל הנתבעים בבית המשפט. מותר להם להטיח ביקורת אך אין להם רשות לחצות קווים אדומים ולהוציא דיבת אוהבי ארץ ישראל לרעה".

כזכור, לאחרונה חויב סרנה לפצות בסכום של 100 אלף שקל את ראש המשלה נתניהו ורעייתו לאחר שהוציא את דיבתם והפיץ עליהם סיפורים מומצאים.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20