, בנו של ראש הממשלה, תקף אמש (ש') את עיתון בעקבות קריקרטורה אנטישמית שפורסמה במהדורה הבינלאומית של העיתון ביום חמישי האחרון.

בציוץ תגובה להודעת ההתנצלות של העיתון המזוהה עם השמאל האמריקני כתב נתניהו הבן: "אתם עיתון אנטישמי! הניו יורק טיימס הסתיר במכוון את הידיעות בנוגע להשמדת מליוני יהודי אירופה במלחמת העולם השניה".

יאיר נתניהו. צילום מסך

 

הקריקטורה הציגה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ככלב נחייה עם מגן דוד על הקולר, כאשר הוא מוביל את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ העיוור החובש כיפה לראשו.

גם השר לנושאים אסטרטגיים והסברה גלעד ארדן לא עבר על כך בשתיקה: "הקריקטורה האנטישמית שפירסם הניו יורק טיימס מזעזעת ומזכירה את התעמולה הנאצית בתקופת השואה. מצופה מכל מי שבאמת נלחם בגזענות ובשנאת יהודים לדרוש מהעיתון להתנצל וגם לפטר את מי שאחראי לפרסום הקריקטורה בסגנון נאצי שפרסם העיתון".

הקריקטורה האנטישמית של הניו יורק טיימס

 

בחשבון הטוויטר של מדור הדעות בעיתון התנצלו וטענו שהקריקטורה הודפסה בשל "טעות בשיקול הדעת" וכי הוסרה מאז. ההתנצלות צפויה להצאת בהדפסה בגליון של יום שני.

יומיים לאחר פרסום הקריקטורה בוצע הטבח בבית הכנסת בסן דייגו בו נרצחה לורי גילברט קיי. חברת הכנסת הנכנסת מיכל שיר (הליכוד) אמרה בתגובה כי "הרצח האנטישמי הנוראי של לורי גילברט קיי, בזמן שהתפללה בבית הכנסת בסן דייגו, בוצע בסוף השבוע בו פירסם ה״ניו-יורק טיימס״ המזכירה את הקריקטורות ב'דר שטירמר'".

"במקום בו מדפיסים דברי שנאה, יבוצעו פשעי שנאה. הגיע הזמן שהעיתון שנוקט בקו אנטי-ישראלי ואנטי-יהודי מובהק, יבין שהמלים שהוא כותב מסוכנות. אני שולחת את תנחומיי למשפחות הנפגעים, ומאחלת החלמה מהירה ורפואה שלמה לפצועים", הוסיפה שיר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.