יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90

. צילום: פלאש 90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיש היום (ב') תביעה שכנגד בגובה כ-140 אלף ש"ח נגד ארגון השמאל הקיצוני "מולד" בטענה ללשון הרע, פגיעה בפרטיות ונזיקין שהסב לו הארגון בפרסום בעמוד הפייסבוק "". התביעה הוגשה ע"י בא כוחו עו"ד ד"ר יוסי כהן. בנוסף לסכום הפיצויים דורש נתניהו כי הפוסט המכפיש יוסר.

על פי הנטען, פרסם ב-30.7.17 פוסט המציין חמש עובדות מכפישות על נתניהו ובין השאר נסמך על פרסומים לכאורה בחדשות 10 וב"הארץ". עפ"י כתב התביעה, מדובר בעוולה שבוצעה נגד נתניהו הבן "באופן ציני ושפל, והכל מתוך מטרה לנסות לביישו ולהלבין את פניו ברבים, באמצעות פרסום כזבים מכוערים שאין בהם שמץ של אמת".

עוד צוין כי "הפרסום לווה בתמונה מכפישה ומבישה שבה מוצג התובע שכנגד בבגדי ליצן עם כתר לראשו" תוך שנתניהו מתואר כ"ילד שכולנו משלמים לו את הוצאות האבטחה והמחייה". בנוסף הפוסט מומן מתוך כוונה להגדיל את חשיפתו בפני גולשים.

עו"ד כהן ציין כי נתניהו זכאי לפיצוי ללא הוכחת נזק מכח חוק איסור המתחשב בהיקף הפגיעה, מעמד הנפגע בקהילה, ההשפלה ומידת הפגיעה העתידית הצפויה. לטענת עו"ד, התוכן מלמד "על השנאה העזה והיוקדת" כלפי נתניהו בהן ועל הניסיון "לפגוע בו ולהשפילו בכל מחיר" תוך "חציית קווים אדומים".

ממולד נמסר בתגובה: "לצערנו, לא רק שיאיר נתניהו או מי מטעמו לא השכילו לתקן את טעותם, בחר יאיר נתניהו לפעול בכוחנות ולנסות להלך עלינו אימים בתביעת השתקה. בהזדמנות זו נבקש להודיע להם שלא רק שאיננו נבהלים – אנחנו מברכים על כתב התביעה, כיוון שהוא מזמן לנו הזדמנות נדירה לגלות, בהליך גילוי המסמכים, מה באמת עושה יאיר נתניהו בלשכת ראש הממשלה, כמה משלמים אזרחי ישראל על אבטחתו של יאיר נתניהו בעודו מטייל מסביב לעולם, מה טיב קשריו האמיתיים עם מר ג'יימס פאקר – המשמש במקביל גם דמות מרכזית בפרשת השחיתות של רה"מ – ועוד. בנוסף, קראנו בכתב התביעה כי באי כוחו של יאיר נתניהו מציינים כי פגענו במשלח ידו. אולי עכשיו סוף סוף נגלה מהו".

עו"ד יוסי כהן המייצג את משפחת נתניהו. צילום: פלאש 90
עו"ד יוסי כהן המייצג את משפחת נתניהו. צילום: פלאש 90

הוזהרו כי הפרו זכויות יוצרים ותיקנו את התביעה נגד נתניהו

כזכור, ב-30 ליולי הגיב נתניהו בפייסבוק לפרסום מכפיש נגדו בדף של אתר 'שישים ואחת' המופעל על ידי מולד. בתגובה הגישו בארגון נגד נתניהו לה הגיב היום באמצעות הגשת .  נתניהו כינה את מולד כעמותה "אנטי-ציונית", וטען כי היא ממומנת על ידי "הקרן להשמדת ישראל". בכתב התביעה אמרו 'מולד' כי "בטענתו של הנתבע כי התובעת היא "ארגון אנטי-ציוני" אין שמץ של אמת, וכל תכליתה להשחיר את פניה של התובעת וליצור לה דה-לגיטימציה בקרב הציבור".

תחילה העתיקו בארגון את נוסח כתב התביעה שהגיש כהן בשם רה"מ ורעייתו נגד העיתונאי יגאל סרנה בשינוי פרטי המקרה, אך לאחר שעו"ד כהן שלח אליהם מכתב התראה המזהיר כי מדובר בהפרת זכויות יוצרים תיקנו בארגון את נוסח כתב התביעה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.