בית הקירור במושבה יסוד המעלה נשרף הלילה (שני) כליל, ככל הנראה בעקבות הצתה, מאות מכילי פלסטיק הוצתו, ונגרם נזק של מאות אלפי שקלים. אילן אור, ראש המועצה המקומית יסוד המעלה, אמר ל – NRG כי גל השריפות בגליל המזרחי הוא טרור לכל דבר כנגד החקלאים היהודיים. "לא מדובר בסאגה או במקרים שבאים סתם אחד אחרי השני, אלא באירוע של טרור שכוון כנגד התושבים במועצה המקומית יסוד המעלה", אמר.

צילום: ארגון השומר החדש

"יש כאן פגיעה ברכוש בשווי של מיליוני שקלים. המון מכלים הוצתו ומדובר באירוע שהוא חלק מסדרה של אירועים ופיגועים מהסוג הזה. בשנה האחרונה הייתה שריפה של מקום בראש פינה ואחרי כן נשרפו כלים כבדים באגמון החולה. אלו אירועים מאד קשים שפוגעים בביטחון התושבים וברכושם", הוסיף אור.

הצתה ביסוד המעלה. צילום: ארגון השומר החדש
הצתה ביסוד המעלה. צילום: ארגון השומר החדש

למרות האמירות הנחרצות סירב ראש המועצה להפנות אצבע מאשימה לעבר הגורמים האחראים, "זה לא תפקידי לדון בכך", הסביר. "המשטרה צריכה להשקיע הרבה יותר מאשר הושקע עד היום. צריך לעסוק בחשיפה ובסיכול של אירועים כאלו לפני שהם מתרחשים, זה תפקיד המשטרה לאפשר לי כתושב להרגיש בטוח יותר ולשמור על רכוש".

ח"כ איתן ברושי, יו"ר השדולה החקלאית בכנסת אמר בתגובה לאירוע כי "בשבועות האחרונים יש עלייה דרמטית במקרי הפשיעה החקלאית ולמרות מאמצי כוחות הביטחון המקרים לא נמנעים. לאחר הצתת המתבן ברביבים השבוע, הלילה הוצת בית קירור ואריזה ביסוד המעלה ונשרפו אלפי מיכלי פירות. הטרור החקלאי גורם נזק עצום לחקלאים בכל חלקי הארץ". עוד הוסיף ברושי, "עלינו להגדיר את הפשיעה החקלאית כטרור שפוגע בביטחון המרחב הכפרי ובמדינה כולה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20