סמוך לשעה 22:15 התקבל דיווח על שלושה נערים שנכנסו לשחות בבור מים בסמוך לשכונת הר חמד בקדומים. כשהגיעו למקום כוחות משטרה והצלה הם חילצו שני נערים בני 15, שניהם היו בהכרה, כאשר אחד סובל מהיפותרמיה ומצבו בינוני והשני במצב קל. הוענק להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל חימום חום הגוף וטיפול תרופתי והם פונו בדחיפות להמשך טיפול בבית החולים.

 

הכוחות יורדים אל הבור. קרדיט: דוברות יחידת 'להבה' כבאות והצלה

הנערים סיפרו שהם שהו במים זמן ממושך וכי הם לא יודעים מה עלה בגורלו של חברם השלישי. אל המקום הוקפצו כוחות נוספים ובהם צוותים של לוחמי אש, צוותי מד"א ואיחוד הצלה, לוחמי 669 וכן צוות של יחידת "להבה" המתמחה בחילוצים מורכבים, ובכללם חילוץ ממים עכורים. הצוותים שהגיעו למקום דיווחו על בור מים בעומק של חמישה מטרים, ושאין קשר עין עם הנער. במקום נבנו עגינות מיוחדות על מנת לסייע בחילוץ וכן השתמשו בציוד צלילה מתקדם.

הנער אותר ללא רוח חיים. קרדיט: דוברות יחידת 'להבה' כבאות והצלה

 

לאחר סריקה ראשונית, אותר הנער כאשר הוא ללא רוח חיים. צוותי רפואה של יחידת 669 קבעו את מותו במקום.

יחזקאל רוחם ושריה מילצקי חובשים באיחוד הצלה סיפרו: "לאחר חילוץ ממושך של צוותי כיבוי מתחנת כב"ה שומרון, צוללנים של יחידת להבה, וצוותי יחידת החילוץ שומרון-בקעה למרבה הצער נמשתה גופתו של הנער. כמו כן בתחילת האירוע הענקנו סיוע ראשוני לנער במצב בינוני ולנער במצב קל שחולצו מהבור ע"י רבש"צ קדומים".

ממועצה אזורית קדומים נמסר: "מועצת קדומים וציבור התושבים משתתפים בצערה של משפחת אזולאי על מותו של בועז ז"ל שטבע אמש בבור מים באזור הר חמד.
אנו מחבקים ומלווים את המשפחה ומאחלים החלמה לחברים. על מועד הלוויה תצא הודעה.
צוותי המועצה – המחלקה לשירותים חברתיים, השירות הפסיכולוגי חינוכי ומחלקת הנוער פועלים בעבור כל מי שזקוק לסיוע. אנא פנו אלינו או הפנו את קרוביכם.
אנו מודים לצוותי החירום וההצלה הרבים שפעלו לחילוץ הנערים."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.