בראיון שהעניק לרדיו "גלי ישראל" סיפר הח"כ לשעבר ("כצל'ה") כי הוא חבר ותיק של דייויד , שמונה לתפקיד שגריר ארצות הברית בישראל, והגדיר אותו כ"אוהב ישראל גדול, ציוני גדול, לא מסובך ברגשי נחיתות ואוהב את ההתיישבות כולה, אין אצלו חלוקה לקו ירוק וקו אדום".

יושב ראש מפלגת האיחוד הלאומי לשעבר סיפר כי פרידמן, שמשמש גם כנשיא אגודת ידידי , הוזמן לפני מספר שנים להיות אורח הכבוד של היישוב. כץ, שהוא ממייסדי , חשף כי שלח יחד עם פרידמן על סך 10,000 דולר לארגון.

תומכים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. טראמפ ופרידמן.
תומכים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. טראמפ ופרידמן.

"אני ודייויד פרידמן כמו אחים, מבלים הרבה שעות ביחד, בבתים אחד של השני. מדובר בידידות של עשרות שנים" סיפר וחשף כי גם המחותן של טראמפ, צ'רלי הוא "אחד מידידי הנפש הקרובים ביותר שלי. גם הוא מהתורמים הגדולים למוסדות ישיבת בית אל כמו כל המערכת המשפחתית של טראמפ. מאיוונקה ועד האחרון במשפחה – כולם קשורים ומקושרים להתיישבות ביהודה ושומרון".

לשאלה האם הממשל האמריקאי יתאים את עצמו לגישת ממשלת ישראל אמר: "מי שיצטרך להתאים את עצמו זה . אולי הוא יקבל מטראמפ ופרידמן את הכוח להתמודד עם הפחד שלו (בהגנה על ההתיישבות נ.מ)".

כץ הביע את תקוותו כי טראמפ ימשיך לתמוך בהתיישבות גם כנשיא ואמר: "אנחנו צריכים הרבה תפילות. חשבנו פעם גם שנתניהו יהיה מצוין והוא הראשון שאימץ את אוסלו. אנשים משתנים כשהם מקבלים את התפקיד ולכן נצטרך להתפלל".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.